Jaké sporty patří aktuálně mezi nejoblíbenější?

0
1276

Sporty se řadí aktuálně k běžným činnostem, které se rozhodujeme provozovat denně. Není se čemu divit, když se v poslední době mnoho lidí cítí fit a zdravější. Sport je nyní vážně každodenní společník, který nás dostává do lepšího zdravotního stavu. Takových sportovních činností, které lze provozovat denně, se řadí hned několik sportů. Většinou se stávají oblíbenější takové sporty, které se provozují s přítelem, kamarádkou či se známým, protože ve dvou se to lépe táhne. Jaké sporty ale dominují ostatním a jaké se mohou pyšnit titulem „nejoblíbenější“? Je jich hned několik!

• Tenis

Tenis se v poslední době stal opravdu nejoblíbenějším kolektivním sportem vůbec. Sice existují i ti, kteří tenis nikdy nehráli, ale pokud už si ho jednou zahrají, neumí přestat. Většinou se dvojice domluví na jeden či dva dny v týdnu, během kterých tento sport vykonávají pravidelně. U tenisu je nejdůležitější kvalitní obuv, protože ta je základem. Jinak tento sport nám také skvěle pomáhá při hubnutí – hlavně nám zpevňuje nohy a zadeček.

• Plavání

Pokud preferujete raději individuální sport, během kterého můžete sportovat dle svého vlastního tempa, pak se rozhodněte pro plavání, protože právě to je dalším oblíbeným sportem. Jedná se o nejzdravější sportovní aktivitu, kterou lze provozovat. Doktoři ji doporučují při obezitě, při bolavých kloubech či při bolestech kolene. Myslete však na to, že nesmíte plavat „na dámičku“. Hlava musí být ponořena alespoň do poloviny, abyste měli páteř alespoň trochu vyrovnanou tak, jak má být. Pokud plavete stylem, jímž se plavat nesmí, protože si třeba nechcete namočit vlasy, pak si páteř poškozujete a tento sport pak není tak zdravý, jaký ve skutečnosti je. Mimo to nám plavání pomáhá dokonale zhubnout – jelikož při plavání zapojujeme všechny svaly v těle, hubneme souběžně na všech problematických partiích.