Učící věž může být pro vás i vaše děti skvělým pomocníkem

0
1992

Pokud máte malé děti, tak velmi dobře víte, jak vzácné jsou chvíle, kdy se samy zabaví, a vy tak můžete v klidu dělat svou práci. Určitě jsou aktivity, při kterých by jejich přítomnost nebyla zcela žádoucí, ale je jistě i celá řadě těch, kde by naopak mohly být i nápomocné.  Pak už jen zůstává otázkou, jak je do nich zapojit, aby měly vše na dosah, ale zároveň byly v bezpečí. A právě pro takové případy přišly chytré hlavy s nápadem jménem učící věž.

Všetečné ručičky pěkně pod kontrolou

Tak třeba takové vaření, mytí nádobí, ale i některé ruční práce v garáži či pracovně, to vše jsou přesně ty aktivity, kde by dítko rádo asistovalo a bylo tak součástí zajímavého dění. Jak ale zajistit, aby bylo dostatečně vysoko a mělo vše na dosah a zároveň nehrozilo, že spadne třeba ze židle či stoličky? Učící věž je vlastně takovou vylepšenou stoličkou, dítko na ní může být dostatečně vysoko a zábrany jej chrání před pádem. Dospělí se tak mohou v klidu věnovat své práci a díte přitom mít v bezpečí a pod dohledem, a navíc zabavené.

Učící věž je univerzální

Učící věž může mít ovšem mnohem více podob než tu, kterou představuje vysoká stolička s ochrannou bariérou. Můžete ji opatřit odkládacím či jídelním stolkem, snadno ji tak proměníte v jídelní židličku, tu mohou využívat již velmi malé děti, které dokáží samy sedět. Tuto věž lze využívat už od narození vašeho dítěte, jedním z nástavců je totiž například přebalovací pult. Ten můžete snadno připevnit k horní části věže, a získáte tak praktického pomocníka od prvních chvil života vašeho nejmenšího. Učící věž je skutečně praktický a všestranný kus nábytku, dokazuje to fakt, že se velmi snadno dokáže proměnit ve skvělou výukovou hračku. Postačí její boční část doplnit o magnetickou tabuli, a nikdy nekončící zábava může začít.

Ruční práce z přírodního materiálu

Učící věž je inspirována principy pedagogiky Montessori a zároveň je produktem ruční výroby z čistě přírodních materiálů. Pro její výrobu se používá kvalitní smrkové dřevo a vyznačuje se nejvyšší kvalitou zpracování. Pro snadnější manipulaci lze každou věž opatřit praktickými kolečky. Propojením nejrůznějších doplňků tak získáte multifunkční pomůcku pro vaše děti.