Čím se řídit při výběru ručníků a osušek?

0
2195

Také milujete ten pocit, když vylezete čistí z vany či sprchy a zahalíte se do voňavé osušky? Samotná vůně ale není vše, záleží také na kvalitě materiálu, ze kterého jsou osuška nebo ručník vyrobeny, právě ten totiž určuje jejich měkkost a jemnost. V několika bodech si tedy představíme, čím byste se měli při výběru ručníků a osušek vždy řídit, ale také jak o ně správně pečovat, aby dlouho vydržely.

Kvalita na prvním místě

I když jsou ručníky a osušky něčím, co používáme při každodenní hygieně, nevěnujeme obvykle jejich výběru dostatečnou pozornost. Lidé často vybírají pouze dle ceny a barvy, a pak jsou překvapeni, když je ručník spíše poškrábe než osuší a výrazné barvy vydrží do prvního praní. Připlatit si za dobrou kvalitu se i zde rozhodně vyplatí. Zaměřte se na vysokou gramáž, ta nejlepší je 450 g/m2. Čím hustější vlákna, tím lépe bude ručník nebo osuška sát. Vlákna mohou mít také různou délku, ta určuje spolu s gramáží měkkost.

Ozdoba koupelny

Jak jste si jistě stačili dávno všimnout,  ručníky už nejsou v zajetí podivných květinových vzorů nepěkných barev, i když možná i vaše skříň ještě skrývá některé dávné poklady, které jste zdědili po babičce. Nechte je pěkně dál na dně skříně a vybírejte dle aktuálních trendů. Kvalitní a pěkné ručníky a osušky mohou i jinak mdlé koupelně propůjčit trendy vzhled. Ručníky vypadají moc pěkně srolované do ruliček a vyskládané na sebe, v poličce či na římse budou vypadat velmi efektně, a navíc budou pěkně po ruce.

Správná péče

Ručníky a osušky vyžadují specifickou péči, jen tak budou dlouhodobě měkké, savé a udrží si barvu a tvar. S péčí je třeba začít hned před prvním použitím. Vyperte je minimálně dvakrát před tím, než se s nimi začnete poprvé utírat. Minimalizujete tak nepříjemný pocit ze žmolků, které vám budou zůstávat při utírání na těle. Dodržujte vždy doporučenou teplotu praní a nepoužívejte aviváž, ta vláknům ručníků nesvědčí. Sušit by se měly co nejrychleji, ideálně v sušičce, díky ní budou krásně nadýchané a voňavé. Na bílé osušky nepoužívejte bělidla, ale raději přidejte k pracímu prášku jedou sodu. A poslední rada vás možná překvapí, ale rozhodně potěší, ručníky ani osušky nikdy nežehlete, vysoké teploty vlákna naruší, a ta ztratí měkkost a jemnost.