Toaletní stolek – ozdoba interiéru i pomocník při každodenním zkrášlování

0
1561

V dnešní době většina lidí doslova lační po zajímavých kouscích nábytku a doplňků. Cení se originalita, ale také funkčnost. V jídelnách kralují nejrůznější příborníky nebo zajímavé servírovací stolky, obýváku propůjčí punc originality netradiční doplňky, předsíň uvítá každou návštěvu třeba retro komodou se zajímavě řešenou odkládací plochou, co ale taková ložnice či prostorná šatna? Hledáte-li nějaký pěkný kousek právě do této části vašeho domu či bytu, pak rozhodně obhlédněte toaletní stolky.

více v článku...

Toaletní stolek napříč historií

Tento druh nábytku rozhodně není v naší zemi žádnou novinkou. Již v dávné historii se toaletní stolek vyskytoval v ložnicích či salónech bohatších rodin. Ženy byly zvyklé se před ním zkrášlovat a upravovat. Už tedy byl tento stolek skutečnou ozdobou interiéru. Jeho horší podobu si možná všichni pamatujeme z dob nedávno minulých. V posledních padesáti letech býval toaletní stolek obvykle součástí sektorových ložnic, kde byl pouhou prodlouženou částí čela postele či celé ložnicové sestavy. Tato forma byla sice rovněž funkční, ale o poznání méně líbivá. Dnes se vrací doba, kdy si více ceníme pěkných detailů, které dokáží náš dům proměnit v domov, a možná právě díky tomu se krásné toaletní stolky opět vrátí do našich ložnic či šaten.

Nejen efektní a praktický bytový doplněk, ale i skvělý dárek.

Toaletní stolek je vhodný zejména pro ty ženy, které díky každodennímu líčení tráví více času před zrcadlem a nemají k dispozici dostatečně velkou a osvícenou koupelnu pro umístění všech svých nezbytností. Právě pro ně se toaletní stolek rychle stane nerozlučným přítelem a zároveň ideálním dárkem. Muži pravidelně hledají originální dárek, kterým by  svou ženu překvapili, proč se ale omezovat na bonboniéru či další a další pugét květin? Šperky jsou jistě krásným dárkem, avšak také ne zcela originálním. Pánové, můžete se pustit na vlně vynalézavosti trochu dále a sáhnout právě k tomuto speciálnímu druhu nábytku.

Při výběru stolku věnujte pozornost zejména kvalitě provedení, dostatečně velkému zrcadlu, praktické jsou i zásuvky či menší poličky. A na co byste ještě rozhodně neměli zapomenout? Na pohodlnou a pěknou taburetku pro pohodlné sezení při zkrášlovacím procesu.