Tipy na výlet pro táty a syny

0
1817

Čas od času je zapotřebí si najít čas na rodinný výlet. Zapomeňte na chvíli na starosti všedního dne a věnujte se svým dětem. Což takhle vyrazit na nějakou akci jen pro táty a syny? Ženská část rodiny si od vás chvíli odpočine a může si zajít třeba na nákupy nebo na kosmetiku. Vy se synem si zatím užijete chlapskou zábavu, která ženy obvykle nudí.

Výprava za vojenskou historií

Zajímá vás vojenská tématika? V tom případě si nenechte ujít Olomouckou muzejní noc, v jejímž rámci můžete navštívit Kryt civilní obrany v Olomouci. Akce se koná 19.5. od 18:00 do 22:00 hod. Čeká vás komentovaná prohlídka a expozice dobové techniky a vybavení.

Další zajímavou akcí je Festival vojenské historie na hradě Helfštýn, který se koná od 20.5. do 21.5. Těšit se můžete na šermířské souboje, ukázku válečné lukostřelby, sokolníky a mnoho dalšího.

Zábavná věda a technika

Jsou vám bližší spíše věda a technika než vojenská tématika? Pokud vás zajímají hry na PlayStationu, tak si 20.5. nenechte ujít akci Virtuální relalita s Playstation, která se koná v pražském Nákupním centru Eden U Slavie 1527. Od 10:00 do 18:00 poznáte herní novinky, vyzkoušíte si ovládání herní soupravy PS VR a můžete si i zasoutěžit o skvělé ceny.

Jedinečnou zábavu si užijete na Muzejní noci v Brně. V sobotu 20.5. máte na výběr řadu atraktivních prohlídek. Zetor Gallery má pro vás připravenou stálou expozici historických a moderních traktorů. Technické muzeum v Brně vás nadchne výstavami jako jsou třeba Optika, Expozice Výpočetní techniky či Fotografie a film. Za návštěvu stojí též Vida science centrum, v němž budete svědky zábavných pokusů a prohlédnete si 170 zajímavých exponátů.

Sestupte do podzemí

V rámci Muzejní noci v Příbrami vás 20.5. čeká netradiční prohlídka hornických památek. Sestupte do podzemí a užijte si pestrý program v havířském duchu. Těšit se můžete i na projížďku hornickým vláčkem.