Jste slaměný vdovec? Tipy, jak si užít víkend bez manželky

0
1017

Odjíždí vaše drahá polovička na víkend mimo domov (třeba na služební cestu nebo návštěvu vaší tchyně)? Gratulujeme! Budete slaměným vdovcem a čeká vás spousta volného času, který strávíte podle svého. Nevíte-li, jak s volným víkendem naložit, máme pro vás pár zajímavých tipů.

více v článku...

Doběhněte si pro pivo

Zmíněným doběhnutím pro pivo nemyslíme zaběhnutí pro pár lahváčů do samoobsluhy. Máme
na mysli 2. ročník Memoriálu Vladimíra Černohorského, který se koná v sobotu 5. srpna. S partou kamarádů si zaběháte od pivovaru k pivovaru a svůj sportovní výkon završíte zaslouženým občerstvením a popíjením zlatavého moku. Posilnit se samozřejmě můžete i na jednotlivých stanovištích. Začátek akce je naplánován na 10 hodin. První etapa vede od pivovaru v Úněticích
do pivovaru Kolčavka. Druhá etapa končí v Dolních Počernicích, třetí etapa vás zavede do Babic
a na závěr čtvrté etapy vás čeká Černokostelecký zájezdní pivovárek.

Vyrazte na zvěřinu

Je vaší oblíbenou krmí maso a nepohrdnete zvěřinou? Tak vyrazte na Myslivecký táborák, který se koná o víkendu 5. a 6. srpna na Myslivecké chatě v Letohradské Bažantnici. Kromě dobrého jídla vás čeká živá hudba a doprovodný program. Na akci můžete vzít i syna. Součástí programu jsou totiž dětské soutěže (např. střelba ze vzduchovky).

Prohlédněte si veterány

Jste nadšenec do starých aut a motocyklů? V tom případě se 5. a 6. srpna vydejte na Festival Veteráni na Pláži. Akce se koná pískovně Beach Park Mlékojedy u Neratovic. Kromě prohlídky veteránů se můžete těšit i na bohatý doprovodný program.

Zapařte na Hanáckém Woodstocku

Další možností, jak se o víkendu pobavit je např. open air festival Hanácký Woodstock ve Velké Bystřici. Akce se koná v sobotu 5. srpna od 13:30 hod. do 23:55 hod.

Stravte večer mezi vinohrady

Pokud holdujete vínu a astronomii, oceníte akci Počítání hvězd 12. srpna u Kapličky v Němčičkách. Ochutnáte jedinečná fortifikovaná vína a při tom pozorovat Perseidy. Akce začíná ve 21 hod.

Vystupte na Chmelový maják

Chcete-li spojit příjemné s užitečným, tak si 12. srpna vyrazte do Žatce. Od 17 do 22 hodin máte jedinečnou možnost vystoupit na rozhlednu Chmelový maják. Při výstupu si protáhnete kostru
a následně se pokocháte nádherným výhledem na Žatec. V čem je tento výstup unikátní? Pokochat se výhledem z Chmelového majáku po setmění je totiž možné jen párkrát v roce. Svůj výstup můžete završit půllitrem dobrého piva.