Jste slaměný vdovec? Tipy, jak si užít víkend bez manželky

0
1114

Odjíždí vaše drahá polovička na víkend mimo domov (třeba na služební cestu nebo návštěvu vaší tchyně)? Gratulujeme! Budete slaměným vdovcem a čeká vás spousta volného času, který strávíte podle svého. Nevíte-li, jak s volným víkendem naložit, máme pro vás pár zajímavých tipů.

Doběhněte si pro pivo

Zmíněným doběhnutím pro pivo nemyslíme zaběhnutí pro pár lahváčů do samoobsluhy. Máme
na mysli 2. ročník Memoriálu Vladimíra Černohorského, který se koná v sobotu 5. srpna. S partou kamarádů si zaběháte od pivovaru k pivovaru a svůj sportovní výkon završíte zaslouženým občerstvením a popíjením zlatavého moku. Posilnit se samozřejmě můžete i na jednotlivých stanovištích. Začátek akce je naplánován na 10 hodin. První etapa vede od pivovaru v Úněticích
do pivovaru Kolčavka. Druhá etapa končí v Dolních Počernicích, třetí etapa vás zavede do Babic
a na závěr čtvrté etapy vás čeká Černokostelecký zájezdní pivovárek.

Vyrazte na zvěřinu

Je vaší oblíbenou krmí maso a nepohrdnete zvěřinou? Tak vyrazte na Myslivecký táborák, který se koná o víkendu 5. a 6. srpna na Myslivecké chatě v Letohradské Bažantnici. Kromě dobrého jídla vás čeká živá hudba a doprovodný program. Na akci můžete vzít i syna. Součástí programu jsou totiž dětské soutěže (např. střelba ze vzduchovky).

Prohlédněte si veterány

Jste nadšenec do starých aut a motocyklů? V tom případě se 5. a 6. srpna vydejte na Festival Veteráni na Pláži. Akce se koná pískovně Beach Park Mlékojedy u Neratovic. Kromě prohlídky veteránů se můžete těšit i na bohatý doprovodný program.

Zapařte na Hanáckém Woodstocku

Další možností, jak se o víkendu pobavit je např. open air festival Hanácký Woodstock ve Velké Bystřici. Akce se koná v sobotu 5. srpna od 13:30 hod. do 23:55 hod.

Stravte večer mezi vinohrady

Pokud holdujete vínu a astronomii, oceníte akci Počítání hvězd 12. srpna u Kapličky v Němčičkách. Ochutnáte jedinečná fortifikovaná vína a při tom pozorovat Perseidy. Akce začíná ve 21 hod.

Vystupte na Chmelový maják

Chcete-li spojit příjemné s užitečným, tak si 12. srpna vyrazte do Žatce. Od 17 do 22 hodin máte jedinečnou možnost vystoupit na rozhlednu Chmelový maják. Při výstupu si protáhnete kostru
a následně se pokocháte nádherným výhledem na Žatec. V čem je tento výstup unikátní? Pokochat se výhledem z Chmelového majáku po setmění je totiž možné jen párkrát v roce. Svůj výstup můžete završit půllitrem dobrého piva.