Jak si užít závěr adventu? Tipy na zajímavé akce!

0
1699

Adventní doba, jejímž vrcholem je Štědrý den, se pomalu chýlí ke konci. Nevíte, jak si tento čas užít? Máme pro vás několik tipů na zajímavé akce, které zaujmou celou rodinu.

Vyrazte na adventní trhy

Tradiční událostí předcházející vánočním svátkům jsou trhy s neopakovatelnou romantickou atmosférou. Načerpejte tu pravou vánoční náladu a vyrazte s blízkými na některý z trhů.

Advent na Kulaťáku

Máte-li cestu do Prahy, navštivte Vítězné náměstí neboli Kulaťák. Během adventních pátků a sobot se zde konají Adventní Farmářské trhy. Poslední z nich se uskuteční 22.12. od 12 do 18 hod. a 23.12. 2017 od 8 do 14 hod. Můžete si pochutnat třeba na rybí polévce, nakoupit vánoční ozdoby a drobné dárky pro své blízké. Součástí akce je hudební doprovod. Děti si mohou v soboru 23.12. užít spoustu zábavy v dětském koutku, kde je pro ně zajištěn program. Mohou si např. vytvořit vánoční přáníčka a vyzkoušet si výrobu vánočních ozdob. Navíc si na na Kulaťáku můžete i zabruslit, jelikož je zde pro návštěvníky připravena i ledová plocha.

Mladoboleslavské adventní trhy

Neobyčejným zážitkem jsou adventní trhy v mladoboleslavském parku Výstaviště. Od 1.12. do 23.12. 2017 se trhy konají každý den od 16 do 21 hod., na Štědrý den lze trh navštívit dopoledne. Kromě možnosti nakoupit vánoční zboží a pochutiny vás čeká i bohatý kulturní program. Zábavu si malí i velcí návštěvníci užijí i díky atrakcím jako je ruské kolo a řetízkový kolotoč.

Prohlédněte si betlémy

Nedílnou součástí tradičních Vánoc je betlém. Nebylo tomu tak vždy. Tradice stavět betlémy a připomenout si tak narození Ježíška je spojena se svatým Františkem z Assisi. Ten postavil první jesličky roku 1223. Pravé kouzlo blížících se vánočních svátků na vás dýchne při prohlídce betlémů. Kam vyrazit na jejich výstavu? Některé z možností uvádíme.

Výstava betlémů ve Valdštejnském paláci

Desítky moderních i historických betlémů si můžete prohlédnout ve Valdštejnském paláci v Praze, a to od 8.12. 2017 až do 7.1. 2018. Zvláště atraktivní ke shlédnutí jsou zahraniční betlémy (např. z Itálie či z Kostariky).

Betlémy v Rychnově nad Kněžnou

Krásnou výstavu lze shlédnout i v Rychnově nad Kněžnou. Jedná se již o tradiční akci Výstava Betlémy z kraje Orlických hor pořádanou v Hladíkově síni na II. nádvoří Kolowratského zámku. Koná se od 8.12. do 26.12. 2017. Letošní podtitul výstavy „Za betlémy do pohádky” dává tušit jedinečnou podívanou. K vidění totiž jsou betlémy takových autorů jako Jiří Trnka, Karel Zeman a mnoha dalších zajímavých autorů.