Pít či nepít koktejly na hubnutí?

0
1101

Snad každá žena touží po dokonalé postavě, jenže dosažení vytoužených křivek nebývá snadné. Neobejdete se bez vytrvalosti, silné vůle a odříkání. Pravidelné cvičení a změna jídelníčku však nejsou jedinou cestou ke štíhlé postavě. Existují také různí pomocníci, kteří nám proces hubnutí usnadňují. Patří mezi ně různé koktejly k redukci hmotnosti. Jak fungují a opravdu zabírají? Mohou vám pomoci nebo spíše škodí zdraví? To vše se dozvíte v našem článku.

Jak koktejly na hubnutí fungují?

Princip diety za pomoci koktejlů je velmi jednoduchý. Tímto nápojem nahradíte jedno až dvě jídla denně. Koktejl obsahuje nízké množství kalorií a sacharidů, což vede k úbytku hmotnosti. Pitím koktejlů skutečně zhubnete, ale nesmíte jejich konzumaci přehánět. Mohlo by vám to uškodit. Rovněž je nezbytné volit kvalitní produkty (např. z lékárny)  nebo si můžete dietní koktejly připravit doma s pomocí mixéru. Domácí koktejly lze připravit z ovoce a zeleniny.

Zásady koktejlové diety

Jestliže se rozhodnete k redukci hmotnosti za pomoci koktejlů, je nutné se držet následujících zásad. Před započetím diety svůj záměr konzultujte s ošetřujícím lékařem. Koktejlovou dietu držte maximálně 3 – 4 týdny a během dne vypijte maximálně 2 koktejly. Jeden koktejl nahrazuje jedno jídlo. Nejefektivnější bývá zkombinovat koktejlovou dietu se cvičením, kdy pijete pouze 1 koktejl denně. Máte totiž vyšší výdej energie díky cvičení, navíc zpevňujete svalstvo a postava je pak zpevněná. Během i po dietě dbejte na vyvážené složení běžné stravy. Ve vašem jídelníčku by neměly chybět mléčné výrobky, ovoce, zelenina, obiloviny, ryby, libové maso (spíše bílé) a luštěniny. Pokud po skončení koktejlové diety výrazně zvýšíte příjem kalorií, dochází zpravidla k jo-jo efektu. Z tohoto hlediska jsou koktejly vhodné hlavně pro jedince, kteří chtějí trvale změnit způsob stravování.

Proč to s koktejly nepřehánět?

I když je představa bezpracné diety lákavá, vždy vám přinese více škody než užitku. Jestliže budete konzumaci dietních koktejlů přehánět, vystavujete se řadě zdravotních rizik. Váš organismus bude trpět nedostatkem vitaminů a podvýživou. Mohou vám začít vypadávat vlasy, objeví se poruchy imunitního systému. Rovněž se budete potýkat s únavou a poruchami soustředění.