Nevyhazujte starý koberec, nechte ho vyčistit

0
1064

Ačkoliv žijeme v době, kdy není problém si cokoliv koupit, a dokonce je nabídka tak široká, že si často ani nedokážeme vybrat. Možná až příliš často měníme staré věci za nové. Dnes se zaměříme na koberce. Tato podlahová krytina má stále své pevné místo v českých domácnostech. Někdo podlehl kouzlu plovoucích podlah, ale všichni ti, kteří preferují pěkně teplo od nohou, zůstávají kobercům věrni a řeší jak je udržet čisté a pěkné. Získali jsme několik tipů, jak na to, od pravých odborníků. Čistírna koberců Praha se čištěním koberců věnuje již dlouho a vyvrací zažité mýty o kobercích.

Koberce jsou pro alergiky nevhodné

V porovnání s tvrdými podlahami koberce prach nevíří, zůstává uvnitř. Při pravidelném a správném čistění koberců dojde k odstranění všech škodlivin. Běžným vysáváním odstraníte prach a běžné nečistoty, hloubkovým čištěním potom i roztoče a další zdraví škodlivé látky.

Lepší je vyměnit starý koberec za nový

Ani v tomto případě se nedá mluvit o pravidle. Koupě kvalitního koberce s příjemnou délkou a hustotou vláken není levná záležitost, měnit takový koberec jednou za rok či za pět je navíc vysoce neekologické. Pokud již koberec není tak zářivě barevný a měkký, určitě se vyplatí zavolat si odborníky a nechat jej hloubkově vyčistit. Ve většině případů dojde nejen k odstranění zašlých skvrn, ale zároveň k barevnému oživení starého koberce.

Bez vody to nejde

Poslední z mýtů, které námi oslovení odborníci z Čistění koberců Praha vyvrací, je ten, že bez vody koberce nevyčistíte. Právě oni se po letech zkušeností přiklonili k metodě suchého čištění. Jedná se o vysoce efektivní metodu čištění koberců a je vhodná pro všechny druhy koberců. Dokáže nejen hloubkově vyčistit strukturu koberce a zanechat ho voňavý, ale také nechá koberec bezprostředně po vyčistění suchý. To ocení zejména ti z vás, kteří mají koberce po celé ploše pokoje, který potřebují ihned využívat.

Poslední rada závěrem – zapomeňte na ruční čištění koberců. Docílíte skvrn a promočeného koberce, nikoliv čistoty. Obraťte se na raději na odborníky s profesionálními přístroji, jejichž pořízení by se vám rozhodně nevyplatilo.