Tipy, jak snížit náklady na provoz kanceláře

0
927

Ať už jste majitelem velké firmy, která na provoz kanceláře měsíčně vynakládá nemalé prostředky, nebo jen často pracujete z domu a rádi byste snížili výdaje za kancelářské potřeby, dnešní článek přinese užitečně tipy všem.

Šetřete lesy

Snad v každém mailu už dnes čteme, abychom jej netiskli na papír, a šetřili tak přírodu. Pomalu si sice všichni zvykají a netisknou vše, co jim přijde pod ruku, ale stále jsou oblasti, kde s papírem lze šetřit ještě více. Pokud při jednáních rádi vysvětlujete pomocí grafiky, můžete místo tzv. flip chartů a fixů začít využívat tabulí. Ušetříte tak nemalé peníze za papíry velkých formátů.

V domácím prostředí zase mějte na paměti, že papíry mají dvě strany. Je-li to jen trochu možné, využívejte papír z obou stran. Minimálně pro děti na kreslení je druhá strana jakéhokoliv nepotřebného dokumentu naprosto dostačující.

Tiskárny, tonery, cartridge

Ať se snažíme, jak se snažíme, bez tisku se neobejde žádná kancelář ani jednotlivec. Stále zbývá mnoho dokumentů, u nichž je tištěná podoba jednoduše nezbytná. Smlouvy, potvrzení, projekty, to vše se na denním pořádku tiskne po celém světě. Náklady na tisk jsou tak často velmi vysoké. I zde ale existuje způsob, jak ušetřit. Tonery či cartridge nejsou levnou záležitostí a ve větších firmách je nutná jejich častá výměna. Řešením mohou být repasované tonery.

Repasované tonery

Nemějte obavu o kvalitu tisku. Mnozí si myslí, že repasované tonery a cartridge nedokáží zajistit stejnou kvalitu tisku jako tonery nové, což ovšem není pravda. Renovovaný toner neznamená horší kvalitu, úspora při jeho pořízení ale může být významná. A smýšlíte-li i trochu ekologicky, pak tento způsob doplňování cartridge vás potěší i v tomto ohledu. Žádný zbytečný odpad, žádné náklady na výrobu nových obalů, jednoduše necháte doplnit ten původní. Repasované tonery jsou tak elegantním řešením 2 v 1 – šetří peníze i přírodu.