Kam v září? Třeba do Thajska!

0
1665

Nestihli jste dovolenou přes léto a láká vás exotika? Vyrazte třeba do Thajského království, které patří k turisticky atraktivním cílům.

Jakou destinaci vybrat?

Thajsko je typické teplým a vlhkým klimatem i obdobím dešťů, je proto třeba pečlivě vybrat vhodnou destinaci. Skvělou volbou bývá v tomto směru zpravidla střední část Thajska, jelikož patří k nejsušším oblastem. Oblíbená jsou např. letoviska u moře jako Hua Hin, Ko Samet nebo Pattaya. Avšak v měsíci září stojí za návštěvu východní provincie (např. ostrov Koh Chang), jelikož jsou zde v této době deště na ústupu. Naopak hlavní město Bangkok vás může v září nemile překvapit, počasí totiž bývá v tomto období charakteristické vysokými srážkami.

Koh Chang neboli Sloní ostrov

Tento ostrov připomíná svým tvarem plavajícího slona, což ovlivnilo jeho název. Leží v jihovýchodní části Thajska poblíž hranic s Kambodžou a jde o druhý největší ostrov monarchie. Od roku 1982 patří k národním parkům, nadchne vás tedy zvláště krásnou přírodou. Za vidění stojí tamní deštný prales, přírodní vodopády i písečné pláže (např. Had Sai Khao či Khlong Prao ). Přírodní krásy však nejsou jediným lákadlem Koh Changu, např. v rybářské vesnici Salak Phet si můžete prohlédnout budhistický chrám. Vesnice Bang Bao na západě ostrova zase nadchne všechny gurmány, jelikož zde najdete řadu restaurací připravujících jedinečné speciality z mořských plodů.

lsaan

Jedná se o region nacházející se v severovýchodní části země a skládá se z dvaceti provincií. Převážnou část území Isánu tvoří plošina Khorat. I když jde o nejchudší místo Thajska, má své kouzlo. Turisticky atraktivní jsou zvláště tamní chrámové komplexy, ale za zmínku stojí i oblíbené národní parky jako např. Khao Yai u Khoratu nebo Phu Kradung a Phu Rua v provincii Loei. Máte-li v oblibě slony, vypravte se do Ban Ta Klang ležícího severozápadně od Surinu. Nachází se zde výcvikové centrum slonů, kteří vystupují na různých slavnostech. Zavítáte-li do městečka Phimai, tak rozhodně navštivte Historický park Prasat Phimai s muzeem. Máte totiž možnost shlédnout výstavu o životě v Isaanu, ale také si můžete prohlédnout památky spojené s khmérskou kulturou.