Kam na dovolenou pod stan? Tipy na nejlepší místa v Česku!

0
2870

Dovolenou nemusíme trávit jen u moře. Letní počasí mnohé z nás láká k poznávání krás naší vlasti. Chcete-li prožít volné dny v sepětí s přírodou a užít si trochu tábornické romantiky, vyrazte pod stan. Nevíte, kam se vypravit? Máme pro vás pár tipů na skvělá místa pro kempování.

Kemp Dolce v Oblanově

Tento celoročně otevřený kemp se nachází poblíž Trutnova. Řadí se k jedněm z nejlepších v Česku a pyšní se řadou ocenění. Kemp Dolce poskytuje několik možností ubytování (např. v rodinných stanech, rekreačních domcích, finských chatách či karavanu). Samozřejmě si lze pronajmout i místo k umístění vlastního stanu či karavanu.

Dolce je rekreační areál, který nabízí široké možnosti sportovního vyžití (např. minigolf, tenis, nohejbal, beachvolejbal, aquazorbing). Lze odtud také podnikat cyklovýlety či pěší výpravy po okolí. Milovníci cykloturistiky se mohou vydat kupříkladu z Trutnova do Hostinného, projet se Novými Dvory k chatě Webrovce nebo zdolat Trutnovský či Rýchorský sjezd. Pěší turisté projdou stezku Malou Úpou nebo Mladými Buky. Rovněž se lze vydat třeba naučnou stezkou z Trutnova k pevnosti Stachelberg z 2. světové války, která se nachází v sedle nad Babím.

Kemp Branná

Vhodné místo pro rekreaci v přírodě najdete také v kempu Branná, který se nachází na pravém vltavském břehu. Ubytovat se můžete v dřevěných chatkách, indiánském teepee či mongolské jurtě. Případně si lze postavit vlastní stan na 30 000 m2 velké ploše určené ke stanování. V areálu si můžete od 20. dubna do 30. září vypůjčit loď či raft a podniknout vodácký výlet.

Autokempink Strážnice

Nejen v Čechách se nachází skvělé kempy. Vhodná místa ke stanování a táboření najdete i na Moravě. Cyklisté ocení zvláště Autokempink Strážnice, který se nachází na jihu Moravy a je držitelem řady ocenění. Svá kola si můžete uschovat v uzamykatelné úschovně. Lze se ubytovat v chatkách, apartmánech či 2-4 lůžkových pokojích v některé zděné budově autokempinku. Rovněž máte k dispozici prostor ke stanování a parkování karavanů.