Sushi je zdravou japonskou lahůdkou nejen mezi normálními smrtelníky, ale i mezi vrcholovými sportovci. „Neznám žádného tenistu, který by neměl rád sushi,“ prozradila na svém Twitteru Serena Williamsová.

Víte, proč je sushi tak oblíbené?

více v článku...

Je sushi opravdu tak zdravé, jak se říká?

Maso ryb obsahuje zdraví prospěšné látky, jako například omega-3 mastné kyseliny, které jsou nezbytné pro celkové zdraví a pohodu (mimo jiné pomáhají odvracet deprese).

Rýže je zdrojem karbohydrátů a sacharidů, které tělu dodávají energii. Rýžový ocet, který se při vaření rýže přidává, je přírodní antibiotikum a antiseptikum a navíc přispívá k dobrému trávení.

Řasa nori obsahuje řadu minerálů a je bohatá na vitamíny A, B1, B2, B6 a C. Pomáhá k detoxikaci organismu a snížení hladiny cholesterolu.

Když všechny ingredience, které jsou napěchované zdraví prospěšnými látkami, spojíme, zabalíme a nakrájíme, připravíme sushi.

Nejdůležitější je čerstvost a kvalita surovin

Jednou ze zásad skvělého sushi jsou kvalitní a čerstvé suroviny. Proto je dobré pro konzumaci tradiční japonské pochoutky vybrat takovou restauraci, která se na sushi specializuje. A abyste se neztratili v jídelníčku, pomůžeme vám rozlišit jednotlivé základní druhy sushi:

  • Sushi – Maki: je nejoblíbenějším druhem sushi. Je připravované z rýže, plněné kousky masa nebo zeleniny a zabalené do řasy nori. To vše nakrájené na kolečka.
  • Sushi – California roll: je připravované stejně, jako Maki, akorát naopak. Na povrchu je místo řasy rýže.
  • Sushi – Temaki: neboli sushi v kornoutku. Z řasy je vyrobený kornoutek, který se plní masem a rýží.
  • Sushi – Nigiri: na válečku z rýže je položený kousek ryby, zeleniny nebo vejce.
  • Sashimi: oproti ostatním druhům postrádá rýži a řasu nori. Je to speciální druh sushi, který je tvořený jen plátky ryb.

Kam na sushi v Praze?

Praha je plná sushi restaurací. Kde ale víme, že se skvěle najíte, je restaurace Sushi Upgrade v Opletalově ulici na Praze 1, kde pro vás sushi připraví opravdoví profesionálové a mistři japonské kuchyně s mnohaletými zkušenostmi. Máte to daleko? Využijte jejich rozvoz sushi po Praze a vychutnejte si japonskou atmosféru doma na gauči.