Jarní dieta – ještě to stihnete!

0
1569

Jaro je v mnoha ohledech poměrně náročné období. Po zimě je naše tělo unavené a především zahlcené škodlivými látkami a odpadem, které jsou jen na obtíž. Tělo pak díky jejich přítomnosti nemůže fungovat správně, my pociťujeme nedostatek energie, jsme podráždění, a mohou se objevit i jiné zdravotní neduhy – například v podobě zácpy, potíží s trávením a podobně. Proto je určitě na místě právě v tento čas vsadit na jarní dietu, jejímž cílem je očistit organismus a dodat tělu tolik potřebnou sílu a vitalitu.

Jarní dieta, aneb očista těla

S rukou na srdci – kolik z vás se skutečně snaží stravovat tak, aby svému tělu nenakládali až příliš? Bohužel většina z nás nehledí na správnou skladbu jídelníčku a v tom se tak často objevují potraviny, s jejichž zpracováním má tělo velké problémy, nehledě na to, že jej zbytečně zatěžují. Možná ani vy nad jídlem zrovna dvakrát nepřemýšlíte.

Léto je za dveřmi, a tak doslova za pět minut dvanáct všichni touží získat během pár dnů super postavičku do plavek, ale právě tyto zbrklé pokusy často končí neúspěchem, a dokonce mohou i vážně poškodit zdraví. Když dieta, tak dlouhodobá, tedy hubnutí bez jo-jo efektu. Buďte proto trpěliví a nechtějte zázraky do tří dnů!

Jak ven ze začarovaného kruhu?

Ještě než se začnete chytat za hlavu a zpytovat svědomí, že si vlastně svým způsobem ubližujete, přečtěte si dnešní článek. Seznámíme vás v něm s jarní dietou, neboli očistou těla, která všechny neduhy napraví. Nejdříve je potřeba tělo na očistu připravit, což je velmi důležitá fáze. Teprve až poté je na místě zahájit očistu. Pojďme si říci, jak na to!

Přípravu nepodceňujte

Stejně jako se musíte rozehřát před cvičením, abyste předešli možnému zranění, musíte i před zahájením očisty své tělo na tuto změnu připravit. Následující doporučení proto v žádném případě nepodceňujte!

 

  1. Jako první je důležité začít více pít. Pokud patříte k těm, kteří pitný režim flákají, připravte se na to, že teď do sebe budete muset dostat minimálně 2,5 l čisté vody denně, případně můžete pít bylinkové čaje. Přijaté tekutiny jsou výborným pomocníkem při odplavování odpadních látek.
  2. Následně se podívejte na skladbu vašeho jídelníčku. Z toho by měla zmizet všechna tučná a smažená jídla, stejně tak i uzeniny, polotovary a instantní směsi. V přípravné fázi byste neměli konzumovat bílé pečivo, mléko, alkohol a kávu.
  3. Do třetice všeho dobrého zmíníme zvýšení příjmu bílkovin, které mají pozitivní vliv na správné trávení a navíc napomáhají při očistě střev.
  4. Na závěr zařazujeme pohyb, kterému se teď budete muset věnovat. Pokud jste lenoši, začněte se hýbat. Doporučujeme především aerobní pohyb, tedy jízdu na kole, aerobic, kolečkové brusle nebo běhání.

Jarní dieta na týden

Jakmile absolvujete přípravnou fázi, začněte s jarní dietou. Ta by měla trvat týden a měla by se držet následujících rad:

Každý den ráno zahajte tím, že vypijete sklenici vlažné vody osvěžené pár kapičkami citronu. Pokud nebudete mít po ruce citron, poslouží i limetka. Na snídani si připravujte ovocné či zeleninové smoothie, především pak ze zelené listové zeleniny. Na svačinu můžete mít ovoce doplněné o rozumné množství oříšků. Co se týče obědů, u těch by měla být hlavní složkou dušená zelenina, luštěniny a semínka. Ke svačině opět zeleninové smoothie, na večeři pak lehký salát.

Nechte si pomoct přírodou

Nenechte se napálit klamavými reklamami na zázračné tablety, díky kterým zhubnete za tři dny deset kilo, ale určitě existují účinné přírodní produkty, a ty mohou posloužit jako spalovač tuků. Jedním z nich je například garcinie známá již po staletí právě díky svým účinkům na redukci tělesné hmotnosti. V boji s nadbytečnými kily zde napomáhá vysoká koncentrace kyseliny hydroxicitronové (HCA). Je důležité, aby výtažek z garcinie kambodžské obsahoval HCA minimálně 60%. U nás je dostupná v podobě tablet s názvem Bioneta Garcinia Cambogia Perfect Slim, jedná se o nejsilnější tablety na trhu – HCA 96%  a dodává je společnost BIONETA LTD. V kombinaci s dostatkem pohybu a úpravou jídelníčku se budete během krátké chvíle cítit výrazně lépe a úbytek na váze na sebe nenechá dlouho čekat.