3 tipy pro prodej domu v Praze bez realitky

0
1372

Taky chcete prodat bez realitky a neplatit zbytečné provize? S těmito tipy bude vaše nemovitost mezi domy na prodej v Praze bezkonkurenční a vy prodáte rychle, bezpečně a bez realitky.

1. tip: zjištění tržní ceny

Správně nastavená cena je základem úspěšného prodeje. S příliš nízkou cenou u prodeje RD Praha zbytečně přijdete o peníze, naopak vysoká cena odradí většinu zájemců a nikdo se vám neozve. Jak zjistíte, za kolik prodávat?

Častým způsobem, jak zjistit cenu vaší nemovitosti, je podívat se do inzerce na domy na prodej Praha a porovnat nabídku s tou vaší. Tato metoda má ale dvě úskalí. Zaprvé: pro co nejpřesnější výsledky potřebujete porovnávat co nejpodobnější domy v podobné (ideálně stejné) lokalitě. To je ale u rodinných domů ve většině případů nemožné.

Zadruhé: inzerce vám prozradí pouze tzv. nabídkové ceny. Tedy ceny, za kterých se nabízejí v inzerci, nikoli ty, za které se skutečně prodá. Podle statistik se tyto dvě ceny, nabídková a tržní, od sebe liší až o 20 %. U cen uvedených v inzerci se zkrátka počítá, že se sleví.

Zatím nejpřesnějším nástrojem, jak zjistit tržní cenu, za kterou se koupí rodinný dům v Praze, je pomocí cenových map, které zobrazují skutečné tržní ceny podle kupních smluv z katastru nemovitostí. Výsledky jsou ale zpoplatněné.

Jak zjistit tržní cenu zdarma? Skvělým pomocníkem je aplikace pro samoprodejce – zipHOME.cz realitní seznamky. Zjištění tržní ceny podle cenová mapy a nastavení správné prodejní strategie je součástí přípravy na prodej každé vložené nabídky.

2. tip: jak prodat za víc

Víte, že správnou přípravou RD na prodej v Praze snadno navýšíte cenu až o 15 – 20 %? Pamatujte si: nejdůležitější je první dojem. V inzerci zaujmete skvělými fotkami, na prohlídce pak bezchybným vzhledem. Jak na to?

Důležité je, aby váš dům působil čistě a prostorně. A to jak na fotkách, tak i na prohlídkách. Čím začít? Bude to chtít pořádně uklidit, vyhodit zbytečnosti a prosvětlit.

Začněte tím, že se zbavíte všech zbytečných, nefunkčních a poničených věci. Nejenom drobností, ale i nábytku. Pamatujte na to, že prodáváte především prostor, a ne pokoje zastavěné tmavým nábytkem.

Pokud je to možné, vymalujte, ideálně na bílo. Bílá barva skvěle prozáří každý kout, je nekonfliktní a vzbuzuje pocit čistoty. Dalším krokem je oprava drobností, které dotváří celkový dojem nemovitosti. Třeba nefunkční žaluzie nebo odlepené lino. Tečkou za vším je pořádný úklid a rozestavění nábytku a dekorací tak, aby vynikl prostor.

Přípravě nemovitosti na prodej se říká homestaging a umí s nemovitostí pravé divy. Nejde o žádné klamání kupujících, jde o první dojem, který v nich vaše nabídka vzbudí. Profesionální tipy a návody, jak na homestaging, najdete na blogu zipHOME.cz realitní seznamky.

3. tip: inzerce a realitní seznamka

Aby se o vás dozvěděli zájemci, je potřeba jim dát o vašem prodeji vědět. A jednou z možností je právě inzerce. Dnes už ale nemusíte zadávat inzerát na desítky míst a zvlášť spravovat každý vložený inzerát. V dnešní době je to ztráta času a zbytečně vyhozené peníze. Navíc se přímo vystavujete zdatným manipulátorům z řad agresivních náborářů z realitek, kteří je nakonec dostanou.

Stačí vaši nabídku na prodej domu Praha jednou vložit na zipHOME.cz realitní seznamku, kde vám nejenom pomůžou připravit vše na úspěšný prodej, ale také zajistí inzerci na desítkách prestižních realitních serverů. Součástí je také 100% ochrana vašeho kontaktu.

Druhým způsobem je samotná realitní seznamka, přímé oslovení zipHOME poptávajících, kteří neztrácejí čas hledáním vhodné nemovitosti v Praze v inzerci a zadali si svou poptávku do seznamky. Všechny odpovídající nabídky prodeje domu Praha jim přijdou na e-mail. Tímto způsobem výrazně zvyšujete šanci, že se vám ozve ten, který si řekne: koupím rodinný dům v Praze. A právě ten váš. Kontakty na zájemce dostanete obratem na svůj e-mail.

Po celou dobu prodeje je vám k dispozici odborný asistent na chatu, mailu nebo telefonu. Pro zajištění bezpečného prodeje domu v Praze máte k dispozici kupní smlouvy přímo od advokáta. Jak se připravit na prohlídku a jaké jsou vaše povinnosti při prodeji nemovitosti?

Na zipHOME.cz realitní seznamce najdete všechny potřebné návody a tipy, které budete potřebovat pro rychlý a výhodný prodej bez realitky.