Čím se řídit při výběru předškolního vzdělávacího zařízení v Brně?

0
1313

Snad každý rodič chce pro své dítko to nejlepší. Začíná to kvalitní stravou, dostatkem zážitků, možná i pěkným oblečením a hračkami, ale v závěru asi nejvíce řešíme vzdělání. Aktuální trendy velí začít co nejdříve, a tak se již pár roků po jejich narození zabýváme volbou mateřské školky. Jak vybrat tu pravou a na co se soustředit, to obvykle záleží na preferencích rodičů. Dnes jsme si vybrali opět Brno. Vzhledem k tomu, že se jedná o velké město, může být docela problém vybrat ze široké nabídky školek tu pravou.

Potřeby dítěte a vaše splněná přání

Často se snažíme skloubit hlavně tyto dvě věci. Na jednu stranu chceme, aby se dítěti ve školce líbilo a vzdělávací program ho rozvíjel a vyhovoval mu. Na straně druhé si občas plníme prostřednictvím našich děti své sny či se jim snažíme vynahrazovat něco, o co jsme my sami byli ochuzeni. Jak už mnohokrát zaznělo, dětský mozek je jako houba lačná po nových informacích a vědomostech. Proto je anglická školka ideální volbou, jak dítěti pomalu dávkovat nový jazyk. Soukromá školka Brno s názvem Kids Garden je místem, kde se dítě seznámí s anglickým jazykem v přirozené a zábavné formě. A právě takové školky jsou pro dítě tím pravým začátkem.

Proč často vyhrají soukromé školky nad státními?

Pomineme-li fakt, že míst v předškolních zařízeních zatím stále není dostatek, a to zejména ve větších městech, pak jsou to i další faktory, které často rodiče přesvědčí k výběru soukromé školky. Stejně jako již zmíněná školka Kids Garden má většina soukromých školek flexibilnější otevírací dobu, větší výběr kroužků a také, což je nezřídka rozhodující, menší počet dětí ve třídě. Spolu s řadou doplňkových služeb a výhod tak právě tyto školky nad státními vítězí i navzdory vyššímu školnému. Ve státních školkách není příliš prostoru pro individuální přístup a speciální režim, ale ten je pro mnohé z dětí zcela zásadní pro jejich pohodovou adaptaci. Volba rodičů je z těchto důvodů čím dál více nakloněna privátním školkám.

Ať už jste z Brna či jakéhokoliv jiného města, kde je přebytek dětí, vždy si pečlivě projděte všechny varianty a seznamte se s programem a filozofií daného zařízení. Někdy je z finančních důvodů nemožné umístit dítko do soukromé školky, ale v jiných případech je to třeba jen o nedostatečné informovanosti. Určitě si tedy  pečlivě projděte seznam všech dostupných zařízení a osobně je navštivte, ať můžete s klidným svědomím říct, že jste vybrali to nejlepší.