Jak vybrat vhodnou sekačku

0
1250

Pro ulehčení povinností na zahradě oceníte chytré pomocníky a stroje, které část práce zvládnou za vás. Zapomeňte na kosu nebo srp a vyberte si vhodnou zahradní sekačku. Díky ní ušetříte spoustu času, energie a můžete si zahradu užít i jinak než prací.

Typy a výběr sekaček

Hobbcentrum Radotín nabízí výběr benzínových, elektrických a robotických sekaček. Každá z těchto sekaček má své výhody a podle požadovaných vlastností si můžete vybrat tu nejvhodnější, která se hodí přímo pro vaši zahradu. Zahradní sekačku vybírejte podle velikosti pozemku, náročnosti terénu a také intervalu sečení. Zohledněte také špatně přístupná místa, kam se hodí křovinořez nebo vyžínač. Na okraje cest, záhonů a kraje trávníku můžete použít také nůžky na trávu.

Benzínové sekačky

Benzínová sekačka je klasikou, která vám ulehčí častou a rutinní záležitost, kterou je sekání trávy. Tato sekačka se hodí do malých, ale také středních a větších zahrad. Můžete si pořídit také samojízdné sekačky, které posekají větší zatravněné pozemky za vás. Nebojte se zainvestovat do komfortu a pohodlí.

Hobbycentrum nabízí široký výběr značek a konkrétních typů sekaček. Vybrat si můžete také mulčovací sekačku na trávu, rotační sekačku nebo chytrou benzínovou sekačku, která zvládá více funkcí najednou.

Elektrické sekačky

Elektrická sekačka je investicí, která se vám mnohonásobně vrátí. Tato sekačka vám bude kvalitně sloužit a usnadní vám práci při sekání trávy. Údržba zahrady se tak stane příjemnější a komfortnější.

Vybrat si můžete klasickou elektrickou sekačku, strunovou sekačku, lištovou, bubnovou, vřetenovou nebo také automatickou sekačku, která se trávu poseká úplně sama. Výhodou těchto sekaček je nízká váha, jednoduché ovládání a zároveň také kvalitní výkon, který zvládne posekat i vyšší trávu.

Robotické sekačky

Oblíbenou volbou mezi zahradními sekačkami je robotická sekačka. Tento druh sekačky plnohodnotně nahradí vaši práci na zahradě. Automower poseká celou zahradu za vás.

Robotická sekačka je ideálním a navíc chytrým pomocníkem. Při vybití si dokonce nalezne cestu do nabíjecí stanice a po nabití se opět vydá precizně a pečlivě posekat trávník. Výhodou této sekačky je tichý chod a ušetřený čas, který můžete využít na zahradě s přáteli, odpočinkem, sportem nebo třeba grilováním.

—————————————————————————————————————————————

Tip redakce: Krásná zahrada je srdcem každého domova.

—————————————————————————————————————————————