3 tipy na luxusní vinylové podlahy v dokonalé imitaci dřeva

0
1344

Při zařizování nového bydlení, případně při rekonstrukci toho stávajícího, je dobré začít hned u podlahové krytiny. Ta totiž výrazně ovlivní celkový vzhled dané místnosti a určitě se tak vyplatí se nejdříve zaměřit právě na její výběr. Nabídka podlah je dnes nesmírně bohatá a obchody i e-shopy nabízejí spoustu krytin z různých materiálů. Pokud chcete dát přednost špičkové kvalitě a luxusu, skvělým řešením mohou být vinylové podlahy, které díky svým vlastnostem v mnoha ohledech předčí i podlahy z masivního dřeva. Podlahy z vinylu mají prakticky jen samé výhody a díky přijatelné ceně si je mohou dovolit i zákazníci, hledající spíše levnější produkt.

Největší přednosti vinylových podlah

Vinylové podlahy jsou skvělou volbou do jakéhokoli interiéru – díky moderním technologiím jsou na pohled k nerozeznání od opravdového dřeva a nabízejí dokonalou imitaci jeho struktury. Oproti dřevu ale neblednou ani nesesychají. Navíc se o ně nemusíte tolik starat a nepotřebují žádnou speciální impregnaci nebo jinou náročnou údržbu. Velkým plusem je také výběr z nepřeberného množství dekorů a odstínů, z něhož si vybere opravdu každý.

K dalším zásadním výhodám vinylové podlahy patří její vysoká odolnost, a to nejen vůči mechanickému, ale i proti chemickému poškození. Jsou odolné vůči poškrábání, odření i protlačení, navíc je můžete využít i v prostorách, kde je zvýšená vlhkost – vinylové podlahy se hodí i do koupelny nebo kuchyně.

Mezi kladné vlastnosti podlahy z vinylu patří také její pružnost, příjemnost na dotek, vyšší zvuková pohltivost nebo kročejová neprůzvučnost. Použít je lze i v místnostech s podlahovým vytápěním a hodí se jak do bytových, tak i do komerčních objektů. Vzhledem ke skvělému poměru mezi cenou a kvalitou jsou podlahy z vinylu stále na vzestupu a přednost jim dává čím dál větší počet lidí.

 

Luxusní kolekce od předních výrobců

Přemýšlíte o nákupu nové vinylové podlahy, ale nedokážete se zorientovat v široké nabídce různých značek a výrobců? Vybrali jsme pro Vás tři prověřené a kvalitní značky luxusních vinylových podlah, se kterými budete zaručeně spokojení:

Expona Domestic – odolné vinylové podlahy pro vysokou zátěž

Potřebujete-li podlahovou krytinu s vyšší odolností, skvělou volbou pro Vás budou podlahy od přední německé společnosti Expona Domestic. Ty kromě odolnosti vynikají také nádherným moderním designem, především v motivech dřeva nebo kamene. Vinylové podlahové krytiny Expona Domestic zajmou svým dokonale propracovaným vzhledem s realistickou strukturou přírodních materiálů. Vybrat si je můžete jak v dílcích se zámkovým spojem (určených pro plovoucí pokládku), tak i v dílcích k celoplošnému přilepení.

Moduleo – podlahy vyrobené s pomocí nejnovějších technologií

Nejmodernější technologické postupy používá k výrobě svých vinylových podlah i belgická společnost Moduleo. V jejím portfoliu naleznete pestrou paletu různých druhů podlahových krytin, v mnoha různých dekorech, vzorech a velikosti lamel. Podlahy Moduleo jsou určené pro lepenou i plovoucí pokládku a doporučit můžeme např. produktovou řadu Moduleo Select, jež patří k nejprodávanějším.

Fatra – kvalita od tradiční české firmy

Pro ty, kteří se snaží upřednostňovat české produkty, jsou vhodnou alternativou podlahy z vinylu značky Fatra. Tento tradiční český výrobce a zpracovatel plastů patří ve svém oboru k absolutní evropské špičce a jeho vinylové podlahy snesou srovnání i s tou nejlepší zahraniční konkurencí. Oblíbené jsou zejména produktové řady Fatra Imperio, FatraClick nebo Thermofix. Pokud sháníte podlahovou krytinu, která je odolná, nevyžaduje náročnou údržbu a zároveň krásně vypadá, z nabídky vinylových podlah značky Fatra si zaručeně vyberete.

 

Výše uvedené vinylové podlahy si můžete prohlédnout na webových stránkách www.vinylove.cz, kde je k dispozici kompletní vzorník a ceník. Na stejném webu si navíc lze objednat i profesionální pokládku, kterou zajišťují zkušení podlaháři – můžete tak získat prodlouženou záruku až na 15 let.