Trnitá cesta pro mladé talenty. Jaké jsou jejich šance na úspěch?

0
1298

No řekněte sami, kolik jste již viděli talentovaných dětí v nejrůznějších uměleckých soutěžích či možná jen na školní besídce některého z vašich dětí? Asi jich pár bylo, několik těch, o kterých jste si, možná jen tajně, řekli jak jsou dobří. Zamysleli jste se ale také nad tím, kolik z těchto dětí se dokáže prosadit v obrovské konkurenci na umělecké scéně naší malé země? Šance pro talentované děti skutečně není moc velká, každý tak volí svou vlastní cestu.

Vzít osud do vlastních rukou

Až nás překvapilo, jak jsou některé děti odhodlané jít si za svým. Bez pomoci slavných či bohatých rodičů se mladé talenty snaží prosadit po svém. Stačí vzít do ruky kameru a mikrofon, trochu se zamyslet nad scénářem a hle, děti si vytvoří vlastní videoklip! V dnešním světě, kdy ten, kdo není na YouTube a Facebooku snad jako by ani neexistoval, to může být ta správná cesta. Narazili jsme právě na jeden takový klip jsme na YouTube zde a překvapil nás.  Adéla Zouharová a Lukáš Veřtát v něm zpívají píseň Díky letu motýlů a jsou velmi přesvědčiví. O těchto dětech jste pravděpodobně nikdy neslyšeli, a i když je zřejmé, že se nejedná o žádné profesionální zpěváky, určitě mají talent a nejsou samy. Málokdo se zamýšlí nad tím, jakou šanci takové děti mají. Ne každé dítě je stvořeno pro televizní soutěže světového formátu, snad si tolik nevěří nebo jim jen podobná cesta na vysněné výslunní není vlastní. Natočí vlastní klip, často složí i vlastní texty a hudbu a vystaví jej na své FB stránky. A co dál? Čekají a doufají.

Podpořte mladé talenty i vy, každý si zaslouží svou šanci!

Ruku na srdce, jak často brouzdáte po internetu jen tak bez cíle? Zkuste na YouTube najít Adélu a jí podobné děti, které se snaží prosadit a nesedí jen za počítačem či u mobilu bez vyššího cíle. Právě pro tyto děti je důležité sdílení jejich umělecké prvotiny a komentáře jejich snažení, které jim mohou pomoci se zlepšit nebo navázat spolupráci s někým, komu se jejich tvorba zalíbí. Ať už je to třeba producent nebo agentura podporující nové talenty.