Štve vás malá koupelna? Víme, jak ji zvětšit!

0
1111

Mnozí obyvatelé panelových domů se potýkají s nepříjemným problémem. Koupelna v jejich bytě jim dispozičně nevyhovuje. Patříte k nim i vy? Je-li tomu tak, máme pro vás tipy k vyřešení vašeho problému. I když jsou možnosti ke zvětšení malé koupelny omezené, pomohou vám spokojenějšímu bydlení. Vaše koupelna se změní v o něco prostornější a příjemnější místo.

Zrušte samostatné WC

Chcete-li získat víc prostoru, zvažte propojení toalety s koupelnou. Toto řešení lze však využít jen v případě, že jste singl nebo obýváte-li byt maximálně. Pro tříčlennou a vícečlennou rodinu je praktičtější mít WC a koupelnu zvlášť.

Klasické dveře vyměňte za posuvné

Trochu místa ušetříte v případě, že vyměníte dveře s klasickým zavíráním za posuvnou variantu zajíždějící do pouzdra. Přestože se zmíněné řešení používá převážně v obytných místnostech, lze jej využít i u koupelny a toalety. Velmi zajímavě vypadají dveře z mléčného skla. Dveře nejsou průhledné, ale propouští světlo. Prostor koupelny i toalety je díky tomu lépe prosvětlen.

Nahraďte vanu sprchovým koutem

Působí vaše koupelna přeplněně a nelze se v ní hnout? Zkuste nahradit vanu sprchovým koutem, díky čemuž se stane koupelna hned prostornější. Tísnit se  v ní tak už nebudete.

Přemístěte pračku jinam

Velká část domácností má pračku v koupelně, což prostor zmenšuje. Ideální je pračku přemístit do kuchyně jako vestavěný spotřebič. Případně můžete pračku umístit do předsíně či komory, aniž by došlo k jejich zmenšení. Stačí zabudovat pračku do vestavěné skříně. Rovněž sušičku z koupelny vystěhujte. Jedině tak, získáte potřebné metry čtvereční, které vám tak schází.

Rozvrhněte úložný prostor účelně

Nedílnou součástí každé koupelny je úložný prostor. Pokud vlastníte malou koupelnu, je nutné najít co nejúčelnější rozvržení koupelnového nábytku. Ani kousek místa nesmí zůstat bez užitku. Zavěste na stěnu skříňky a police, pod ně lze umístit plastové boxy. Využijte také místo pod umyvadlem, který lze využít pro umístění skříňky. V ní lze uskladnit např. čisticí prostředky. Můžete si dokonce pořídit designově zajímavé umyvadlo propojené se skříňkou. Nad umyvadlo se hodí zrcadlová skříňka. Do sprchového koutu se hodí přimontovat závěsnou poličku. V blízkosti umyvadla přimontujte na zeď věšáčky na ručníky. Případně můžete zavěsit háčky na žebrový radiátor.