Soukromá sauna na zahradě či terase? Proč ne!

0
1287

Představte si, že se po celodenním pracovním maratonu vrátíte domů a místo obvyklého lenošení na gauči vstoupíte do vyhřáté sauny na zahradě vašeho domu či terase u bytu. Nezní to jako pohádka? V dnešní době ale není vůbec problém ji proměnit ve skutečnost. Sauny na míru mohou mít totiž mnoho podob, a to stejně tak vnitřní jako ty venkovní. Dnes si představíme, jak mohou vypadat právě venkovní sauny.

Sauna na míru

Sauna na míru může vyplnit téměř jakékoliv dostatečně velké místo na vaší zahradě či terase. Dokáže hravě utvořit příjemné zákoutí pro chvíle relaxu například spolu s malým bazénkem či vířivkou, úplně ale postačí venkovní sprcha nebo dřevěné vědro pro schlazení. Vytvořit si soukromé zahradní wellness může být skutečně snadné. Venkovní sauny ale mohou mít i zcela jinou podobu.

Netradiční a luxusní sauny

Chcete-li, aby vaše nová sauna byla o něco blíže tradičním saunám ze zemí svého původu, pak možná vaše volba padne na některou z následujících možností:

Srubové sauny – Jedná se o sauny na míru vyrobené z kulatiny a mají skutečně podobu malého srubu. Jsou velmi odolné, ale jejich stavba je poněkud nákladnější. V České republice je jich jen několik málo kusů.

Roubené sauny – I tyto stavby ze severského smrku či borovice mají podobu malého dřevěného domku a umožňují velkou variabilitu přesně dle přání klienta.

Sudové sauny a ovály – Neobvyklý vzhled těchto saun rozhodně dodá vašemu exteriéru punc originality. Jedná se o klasické venkovní sauny a jejich instalace je snadná a rychlá – celá sauna se doveze až k vám na autě s rukou, a položí se na pevný podklad. Velikost těchto saun může být různá. Od nejmenších až po ty s převlékárnou a místem pro odpočinek a relax. Záleží tedy jen na velikosti vaší zahrady a finančním rozpočtu.

 

Finské sauny Kota – Tento druh tradiční finské sauny nabízí unikátní kombinaci sauny a společenské místnosti. A přesně takto je využívána i v zemi svého původu. Tento půvabný malý domeček lze pro potřeby saunování vytopit stejně rychle jako jeho interiérové příbuzné.

 

Designové sauny – Tyto velmi efektně navržené luxusní sauny snadno splní požadavky i těch nejnáročnějších klientů. Doplněné o terasu a další doplňky vytvoří luxusní soukromé wellness i pro větší počet lidí.

Mobilní sauny – A poslední, ovšem neméně zajímavou variantou je sauna mobilní. Ideální pro milovníky saunování, kteří se ho nechtějí vzdát ani na jeden den v roce. Tuto saunu lze snadno připojit za osobní vozidlo či čtyřkolku a vyrazit s ní na dovolenou či na chalupu.

Všechny tyto sauny, kromě poslední zmíněné mobilní, mohou vyhřívat kamna na elektřinu i na dřevo – vyberete si sami. Kamna na elektřinu mají jednodušší provoz, pouze nastavíte, kdy se má sauna zapnout a na kolik stupňů vyhřát, na druhou stranu vyhřátí sauny trvá déle než u kamen na dřevo, zvláště pokud je sauna promrzlá. Kamna na dřevo mají výhodu v rychlejším vyhřátí sauny a v autentičtějším pocitu z tepla a celého saunování, musíte však počítat s častějším čištěním sauny, a samozřejmě si vždy předem připravit dřevo na topení 🙂