Soukromá sauna na zahradě či terase? Proč ne!

0
1205

Představte si, že se po celodenním pracovním maratonu vrátíte domů a místo obvyklého lenošení na gauči vstoupíte do vyhřáté sauny na zahradě vašeho domu či terase u bytu. Nezní to jako pohádka? V dnešní době ale není vůbec problém ji proměnit ve skutečnost. Sauny na míru mohou mít totiž mnoho podob, a to stejně tak vnitřní jako ty venkovní. Dnes si představíme, jak mohou vypadat právě venkovní sauny.

více v článku...

Sauna na míru

Sauna na míru může vyplnit téměř jakékoliv dostatečně velké místo na vaší zahradě či terase. Dokáže hravě utvořit příjemné zákoutí pro chvíle relaxu například spolu s malým bazénkem či vířivkou, úplně ale postačí venkovní sprcha nebo dřevěné vědro pro schlazení. Vytvořit si soukromé zahradní wellness může být skutečně snadné. Venkovní sauny ale mohou mít i zcela jinou podobu.

Netradiční a luxusní sauny

Chcete-li, aby vaše nová sauna byla o něco blíže tradičním saunám ze zemí svého původu, pak možná vaše volba padne na některou z následujících možností:

Srubové sauny – Jedná se o sauny na míru vyrobené z kulatiny a mají skutečně podobu malého srubu. Jsou velmi odolné, ale jejich stavba je poněkud nákladnější. V České republice je jich jen několik málo kusů.

Roubené sauny – I tyto stavby ze severského smrku či borovice mají podobu malého dřevěného domku a umožňují velkou variabilitu přesně dle přání klienta.

Sudové sauny a ovály – Neobvyklý vzhled těchto saun rozhodně dodá vašemu exteriéru punc originality. Jedná se o klasické venkovní sauny a jejich instalace je snadná a rychlá – celá sauna se doveze až k vám na autě s rukou, a položí se na pevný podklad. Velikost těchto saun může být různá. Od nejmenších až po ty s převlékárnou a místem pro odpočinek a relax. Záleží tedy jen na velikosti vaší zahrady a finančním rozpočtu.

 

Finské sauny Kota – Tento druh tradiční finské sauny nabízí unikátní kombinaci sauny a společenské místnosti. A přesně takto je využívána i v zemi svého původu. Tento půvabný malý domeček lze pro potřeby saunování vytopit stejně rychle jako jeho interiérové příbuzné.

 

Designové sauny – Tyto velmi efektně navržené luxusní sauny snadno splní požadavky i těch nejnáročnějších klientů. Doplněné o terasu a další doplňky vytvoří luxusní soukromé wellness i pro větší počet lidí.

Mobilní sauny – A poslední, ovšem neméně zajímavou variantou je sauna mobilní. Ideální pro milovníky saunování, kteří se ho nechtějí vzdát ani na jeden den v roce. Tuto saunu lze snadno připojit za osobní vozidlo či čtyřkolku a vyrazit s ní na dovolenou či na chalupu.

Všechny tyto sauny, kromě poslední zmíněné mobilní, mohou vyhřívat kamna na elektřinu i na dřevo – vyberete si sami. Kamna na elektřinu mají jednodušší provoz, pouze nastavíte, kdy se má sauna zapnout a na kolik stupňů vyhřát, na druhou stranu vyhřátí sauny trvá déle než u kamen na dřevo, zvláště pokud je sauna promrzlá. Kamna na dřevo mají výhodu v rychlejším vyhřátí sauny a v autentičtějším pocitu z tepla a celého saunování, musíte však počítat s častějším čištěním sauny, a samozřejmě si vždy předem připravit dřevo na topení 🙂