Kancelářské židle – neřiďte se pouze cenou

0
1019

Kvalitní kancelářská židle sice rozhodně nepatří mezi ony levné doplňky do interiéru, nemusí vás ale finančně zruinovat. Její pořízení vás v kvalitě vyjde na deset tisíc a výše, pokud nevyužijete slev a akcí. I přes tak vysokou cenu je ale třeba si vždy uvědomit i několik základních faktorů. Nepořizujete si pracovní židli pouze na pár let, ale klidně i na deset let a mnohem déle. Při rozpočítání to ve výsledku dělá dost velkou, nezanedbatelnou, ušetřenou, roční částku z vašeho rodinného rozpočtu. Kupovat levnou židli co dva roky se moc nevyplatí. Proto investujte ze zcela klidným srdcem do mnohem lepší formy sezení a s ním i do vlastního zdraví. Navíc nikdy nezapomeňte, že podceňovat vhodnou prevenci se nikdy nevyplácí a v tom případě to platí opravdu dvojnásobně. Konferenční židle, jednací židle i kancelářský nábytek vybírejte úplně stejně.

Chtějte židli, která se vám vždy přizpůsobí

Lidé, kteří většinu své pracovní doby prosedí u stolu, by měli svou pozornost při jejím výběru zaměřit na ty typy kancelářské židle, které disponují synchronním mechanismem. Funkce synchronního mechanismu pak dobře umožňuje současně jak plynulou změnu úhlu u sedáku a opěráku, ale i nastavení síly, kterou následně působí odjištěné opěradlo židle na vaše záda. Díky tomu si můžete nastavit svou pracovní židli přesně tak, aby vám vždy vyhovovala vzhledem k vaší hmotnosti a k vašim tělesným proporcím. Protože pohyb tohoto opěráku i sedáku je zcela synchronní, je tímto způsobem zaručeno i vysoké komfortní sezení s kladeným důrazem na ergonomii a také na správnou pozici.

Synchronní mechanismus

Synchronní mechanismus může pak zůstat při sezení neustále odjištěný, nebo jej lze fixovat v několika jeho polohách. Z důvodu bezpečnosti bývá velmi často doplněn také systémem, který udrží opěradlo židle i po jejím odjištění v dané poloze až do té doby, než se pak znovu sami opřete a odjistíte tento systém svými zády. Díky němu vás totiž toto sklopené opěradlo nemůže bolestivě udeřit do vašich zad, což oceníte zejména ve chvílích vaší relaxace a oddychu, kdy se na pracovní židli pohodlně opřete. Tento odpočinek je během pracovního dne velmi důležitý. Vhodný nábytek do kanceláře může tvořit právě i kvalitní kancelářská židle se synchronním mechanismem.