Brňané se stěhují z bytů, domy na prodej v Brně jsou IN

0
1086

Stále více Brňanů se stěhuje z bytu do rodinného domu. Poradíme, jak najít a koupit rodinný dům v Brně.

Ujasněte si představu

Jaký by měl dům být? Nejdříve si ujasněte představu, co od nového bydlení očekáváte. Můžete si vytvořit i jednoduchý seznam: bez čeho se neobejdete (třeba 2 koupelny), co by bylo dobré mít (venkovní bazén) a co nehraje žádnou roli (třeba jestli bude dům řadový nebo samostatný apod.) nebo co naopak opravdu nechcete.

Popřemýšlejte, jak by měl dům být velký, kolik pater by měl mít, zda potřebujete garáž, sklep, jak velkou potřebujete zahradu nebo která už by byla nad vaše síly.

Je příjemné, když se zapojí všechny zúčastněné strany, tedy oba partneři nebo v případě rodiny nejen dospělí, ale i děti. Sepisování seznamu se tak může stát příjemnou kratochvílí, během které se všichni zasníte a budete přemýšlet o svém novém bydlení.

Důležitá je lokalita

Pro většinu kupujících je nejdůležitější lokalita. Nemusí jít ani tak o konkrétní čtvrť či ulici Brna, ale především o okolí a dostupnost do práce, školy nebo přírody. Proto se společně s ujasněním představy a vytvářením seznamu zaměřte i na lokalitu.

Je také dobré popřemýšlet o tom, co vše v okolí potřebujete, v jaké vzdálenosti a dostupnosti, bez čeho se neobejdete a co nevadí mít trochu z ruky. Třeba jestli budete hledat bydlení u práce nebo naopak u školky, někdo hledá dům na prodej v Brněv blízkosti rodiny, zkrátka požadavky jsou různé a záleží jen na vás, čemu dáváte při výběru nového bydlení přednost.

TIP: Při výběru té správné lokality nezůstávejte jen u vzpomínek nebo mapy. Vyjděte se podívat přímo do terénu. Jen tak můžete zjistit vše, co pro koupi rodinného domu v Brně a zvážení všech okolností potřebujete vědět.

Nezapomeňte si také ujasnit lokality a místa, kde opravdu bydlet nechcete.

Cena a vaše finanční možnosti

Důležitým parametrem pro hledání je také cena. Kupní cena nemovitosti, tedy částka, kterou jste ochotni nebo máte možnost za dům v Brně nabídnout.

Budete kupovat rodinný dům v Brně na hypotéku? Splňujete podmínky pro získání hypotečního úvěru a v jaké výši?

TIP: Při přemýšlení o rozpočtu a vašich finančních možnostech počítejte celkové náklady na koupi RD v Brně, tedy např. i s daní z nabytí nemovité věci.

Stanovte si požadavky

Z vytvořeného seznamu pak už jednoduše stanovíte požadavky pro hledánívysněné nemovitosti: prodeje RD Brno. Vyberete ty, bez kterých se neobejdete.

Zadejte poptávku

V dnešní době už nemusíte hledat domy na prodej Brno na všech možných inzertních stránkách, obvolávat realitky a ztrácet čas. Mnozí s tím strávili měsíce, roky než našli tu pravou. Stačí svou poptávku zadat jen jednou na realitní seznamce. zipHOME.cz realitní seznamka porovná vaši poptávku po prodeji domu Brno a vyhledá vám ze všech nabídek jen ty, které odpovídají vaší představě.

Díky zipHOME.cz realitní seznamce se dostanete i k neveřejným nabídkám, které by se do inzerce nikdy nedostaly. A co vy víte, třeba právě v jedné z těch tajných podpultovek se ukrývá ten pravý rodinný dům pro vás.

Všechny pro vás vhodné nabídky vám i s podrobným popisem přijdou na mail a je jen na vás, která vám padne do oka.

Jak vybrat ten správný dům?

Vzpomínáte na ten seznam, co jste si udělali na začátku? Je na čase podívat se na ty položky, které by bylo příjemné mít navíc. Podle tohoto kritéria snadno porovnáte jednotlivé nabídky všech odpovídajících domů na prodej v Brně.

Samozřejmě že s výběrem nezůstanete u jednoho, ale můžete si je třeba oznámkovat jako ve škole a stanovit si pravidlo, že na osobní prohlídku půjdete jen na ty se známkou 1, 2 a 3.

Seznamte se přímo s prodávajícím

Máte vybráno? Tak to už je jen krůček k novému bydlení. Na zipHOME.cz realitní seznamce se seznámíte přímo s prodávajícím RD v Brně a domluvíte se s ním na prohlídku. Jak se připravit na prohlídku a jak koupit rodinný dům v Brně krok za krokem? Celou koupí vás provedou odborné články na blogu a manuály, které mají všichni na zipHOME.cz realitní seznamce k dispozici.

Výběr té nejlepší nemovitosti je už na vás. Tak co, těšíte se na své nové bydlení v rodinném domě v Brně?