Vybíráme sadu nádobí. Proč vybrat sadu nádobí a nekupovat jednotlivé hrnce?

0
1059

Zařizujete kuchyni? Odešly vám staré rendlíky? Nebo máte málo nádobí? Tak to se určitě shodneme na tom, že potřebujete nové hrnce. Poradíme vám, jestli je lepší koupit rovnou celou sadu, nebo kupovat jednotlivé hrnce postupně.

Výhody sad nádobí

Z dlouhodobého hlediska vás koupě celé sady nádobí vyjde vždy výhodněji než postupné kupování hrnců. Kromě ušetřených peněz mají sady nádobí i další výhody:

  • Nádobí v sadě je uzpůsobeno ke společnému vaření – hrnce na sebe pasují, proto můžete na jedné plotýnce zároveň vařit, i ohřívat jídlo v páře.
  • Sada nádobí nabízí různé velikosti hrnců, kastrolů a rendlíků – v sadě najdete malé hrnce i velké kastroly, takže vám na žádné jídlo nebude chybět ta správná velikost nádobí.
  • Maximálně podporují efektivitu v kuchyni – na všechny hrnce a kastroly jsou v sadách připraveny pokličky. Jídlo se díky nim rychleji vaří, a proto už vám nebudou utíkat peníze tam, kde nemusí.
  • Máte na výběr z různého počtu nádobí v sadě – počet kusů nádobí v sadě se přizpůsobí jak občasným kuchařům, tak vášnivým kuchařkám. Na výběr máte nejčastěji z 6, 8, 9, 10, 11, 12 a 13dílných sad.

Nerezové, nebo titanové sady nádobí?

Mezi nejoblíbenější kuchyňské materiály patří nerez a titan. Na obou dvou totiž připravíte jídlo bez přichycení a připálení. Oba dva materiály můžete využít i na indukci (u nerezu se raději optejte prodejce, zda je vámi vybraná sada nádobí na indukci vhodná) a při vaření můžete používat i kovové nástroje. Jak si tedy vybrat?

  • Nerezové sady nádobí – v poměru cena/výkon jsou jednoznačně nejlepší volbou a vydrží dlouhá léta.
  • Titanové sady nádobí – pořizovací cena titanového nádobí je sice vyšší, ale vaření v něm je daleko rychlejší než v nádobí z jiných materiálů (díky dobré tepelné vodivosti), což vám ušetří nejen čas, ale i peníze za energie.

Vybírejte ze sad nádobí Tescoma a Orion na e-shopu www.domacipotreby-franta.cz a udělejte si radost novou sadou nádobí, která bude vaší pravou rukou v kuchyni.