Oživte interiér luxusními dekorativními tapetami na zeď

0
967

Pokud chcete změnit ráz interiéru a dodat mu nádech luxusu, neváhejte sáhnout po luxusních tapetách na zeď. Tapety jsou v současné době čím dál tím oblíbenější, nejen v interiérech domů a bytů, ale také v luxusních hotelech nebo komerčních objektech. Společnost Barkotex, která na českém trhu působí již déle než 25 let, nabízí široký výběr moderních tapet. Vybírat můžete z nepřeberného množství barev, vzorů i materiálů tapet předních světových výrobců. Jak vybrat tu pravou? Poradíme vám.

Vítejte v pestrém světě dekorativních tapet

Víte, kdy a kde se objevila první zmínka o tapetách? To že tapety na zeď mají opravu bohatou historii, dokazují už první nálezy ze starověké Číny, přibližně z roku 200 před naším letopočtem. K obrovskému rozmachu tapet docházelo v období renesance především v Benátkách a Florencii. Tapety se ze zámků a hradů postupně dostávaly i do měšťanských domů. Vraťme se však zpátky do současnosti, nyní je nabídka tapet opravdu nekonečná, vybírat můžete mezi vinylovými tapetami, vliesovými, textilními a papírovými tapetami. Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Vliesová tapeta

V současnosti je nejoblíbenější tapetou právě vliesová tapeta, jednou z jejich předností je snadné lepení. Lepidlo se totiž nanáší přímo na zeď, proto se také lepení tohoto typu tapet nazývá „suchým lepením“. Předností je ale více, vliesová tapeta je skvělým zvukovým a tepelným izolantem, vyznačuje se vysokou propustností i kvalitou.

Vinylová tapeta

Vinylové tapety se lepí na zeď tradičním způsobem, tedy tak, že se lepidlo nanáší přímo na rub tapety. Vinylové tapety se vyznačují kvalitním voděodolným povrchem a své místo mají nejčastěji v chodbách a kuchyních.

Papírová tapeta

Dalším typem, který vám představíme, je papírová tapeta, výhodou těchto tapet je, že jsou zpravidla levnější než vliesové a vinylové tapety. Jsou to tapety z raženého potištěného a mačkaného papíru.

Textilní tapeta

Textilní tapety s sebou přináší nezaměnitelnou stopu luxusu, nabízí přirozenou barevnost a již na první pohled se jedná o vysoce estetickou záležitost. Nevýhodou je jejich náročnější instalace.

Barkotex, luxusní dekorativní tapety

Na stránkách společnosti Barkotex naleznete tapety od významných světových výrobců, mezi které patří například holandská značka BN International, německá společnost HOHENBERGER, britská značka THE PAPER PARTNERSHIP nebo jedinečné tapety světoznámé značky VERSACE. Každá z tapet se vyznačuje vysokou kvalitou i neotřelým designem.