Zařiďte si obývací pokoj moderně a stylově

0
1137

Nábytek by měl v obývacím pokoji plnit jak praktickou, tak i designovou funkci. Jedná se o prostory, kde trávíte mnoho času, ať s rodinou nebo s návštěvami. Jaký nábytek volit?

Obývací stěna je základ

Dominantou každého obývacího pokoje je bezesporu obývací stěna. Což byste měli podtrhnout i zvolenými barevnými kombinacemi. Výmalba zdi a barva podlahové krytiny by s obývací stěnou měla kontrastovat.

Dbejte na to, že světlé barvy opticky zvětšují prostor, zatímco tmavé odstíny zmenšují. V případě, že máte k dispozici opravdu malou místnost, vhodnější je zvolit obývací stěnu takovou, která se skládá z několika drobnějších kusů v podobě televizního stolku, poliček a například prosklených skříněk. Díky tomu zajistíte prostoru dostatečnou možnost „dýchat” a nebude zcela zahlcený. Mohutné sektorové stěny v tmavém odstínu jakožto typická výbava zejména panelákových bytů už pozvolna mizí.

Pokud potřebujete úložný prostor, preferujte spíše nižší kusy nábytku, jako je například komoda oproti skříni s dveřmi. V pokoji byste se měli cítit volně a příjemně, jen tak si můžete dostatečně odpočinout.

 

Jak na pohodlné sezení

Přestože vás tak rozměrná rohová sedačka bude ke koupi doslova svádět, na místě je zapřemýšlet, jestli pro ni opravdu najdete místo. Možná vám bude stačit dvousedák. Materiál volte především s ohledem na praktičnost. Kůže se velmi snadno udržuje, působí luxusně a nepodléhá módě. V případě levnější koženky samozřejmě nelze očekávat tak vysokou životnost, nicméně vizuální dojem je neméně působivý. U čalounění si rozmyslete, zda se vám aktuálně módní vzor přece jen postupem času neomrzí. Obdobně to platí i u křesel.

S jejich materiálem by současně měl být sladěn i konferenční stolek. Je jen na vás, jestli zvolíte elegantní kombinaci černé kůže a skleněného konferenčního stolku nebo hřejivě působící dřevo a čalounění ve vašem oblíbeném odstínu.