Kam na výlet v čase adventním?

0
1378

Metelkův mechanický betlém

6. prosince 2017

Severočeské muzeum v Liberci

 Máte rádi betlém? Tak co kdybyste se letos přijeli podívat na trochu jinou sestavu? Zveme vás do Severočeského muzea v Liberci, kde 6. prosince od 18:00 do 19:00 hodin probíhá komentovaná prohlídka. Na té se mimo jiné dozvíte, jak to bylo se starými výrobci betlémů a zjistíte i zajímavé informace o tom našem betlému.

Vánoce na statku ve znamení lidové tradice

11. prosince

Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr

 Vánoční atmosféra na každém kroku, výroba svíček, přáníček a lidových ozdob s pomocí různých technik včetně vyřezávání – to všechno a další zajímavosti na vás čekají na vánočním statku, který se ponese v duchu lidové tradice. Zavítejte 11. prosince do střediska ekologické výchovy v Toulcově dvoře a připomeňte si, jaké tradice se o vánočních svátcích držely v dřívějších dobách.

Zábavný víkend s pečením vánočního cukroví

15.prosince – 17. prosince

Nebespán café a apartment, Kašperské hory

 Nechcete se letošní rok péct s cukrovím? V tom případě pojeďte do Kašperských hor, kde se od 15 do 17 prosince koná pečení luxusního cukroví s šikovnou cukrářkou Janou. Zažijete příjemné chvíle obklopení dobře naladěnými lidmi, dostanete něco dobrého k pití a za odměnu si domů krabičku chutného cukroví. Budete péct jak tradiční druhy cukroví, tak i ty méně známé, takže se naučíte něco nového.

Předvánoční díla: Tisk na textil

18. prosince

Muzeum Říčany

 Chcete si ještě před Vánoci zkusit něco nového, co třeba ještě neumíte? V tom případě si udělejte čas 18. prosince a přijeďte do předvánoční dílny, ve které se naučíte techniku tisku na textil. Sami si zde budete moci potisknout tričko, tašku, látku nebo jiný textil dle vlastního výběru. Chcete-li si ozdobit tričko, přineste si vlastní.