Káva jako z kavárny v pohodlí obýváku

0
992

Nápoj, který nás zahřeje na těle i na duši. Přesně těmito slovy by se dala ve zkratce popsat káva. Lahodný černý mok máme spojený s příjemnými zážitky, pohodovými chvílemi, relaxací, odpočinkem i setkáním s přáteli. Řada z nás se bez něj neobejde ani jeden den a mnozí si z ní dokonce vytvořili rituál. Svůj oblíbený šálek si jedni dopřávají ráno k snídani, druzí během obědové pauzy, další k odpolednímu zákusku. Ať už potřebujete „nakopnout“ do dalších povinností a úkolů, nebo se naopak na chvilku zastavit a ukrást si pár minutek pro sebe, neexistuje lepší způsob než tak učinit právě u šálku vonící kávy.

Pro kafaře – fajnšmekry

Ne vždy ale máme náladu nebo čas si pro svou pravidelnou dávku kofeinu zajít do kavárny. Přesto bychom se však o dokonalé espresso ochudit nechtěli. Jak si tedy nápoj srovnatelný s tím z kavárny připravit pěkně v pohodlí svého domova? Rychle, lehce a bez velkých zkušeností? Jde to vůbec? Doba, kdy jsme se museli spokojit s rozpustnou kávou a nejrůznějšími kávovými náhražkami naštěstí už minula. Spolu s kávovou osvětou, která u nás probíhá, se tak i v našich domácnostech začínají zabydlovat kávovary. Právě ony spolu s kvalitní surovinou zaručí kvalitní kávu. Mezi „kafaři – fajnšmekry“ se největší oblibě těší pákové kávovary, které jim umožňují vyladit si chuť nápoje k naprosté dokonalosti, neboť mají proces přípravy pevně ve svých rukou. Tyto přístroje však vyžadují jistou dávku umu a šikovnosti.

Intenzivnější chuť, bohatší pěna

Příprava kávy však nemusí být žádná velká věda. A univerzální kávovar ES-250K od společnosti Orava je toho jasným důkazem. Díky němu snadno vykouzlíte lahodné espresso nebo dokonalé mléčné cappuccino i v případě, že nedisponujete žádnými velkými dovednostmi a schopnostmi a do baristy máte hodně daleko. Přístroj se totiž může pochlubit výkonným čerpadlem, které je schopné vyvinout tlak 20 barů, což je asi o 5 barů víc než v případě klasických kávovarů. Výsledkem je tak nápoj intenzivnější chuti s jedinečnou krémovou pěnou. Aromatickou dobrůtku navíc připravíte jak z porcované kávy, tak z mleté kávy a dokonce i z kapslí. Tak, vychutnejte si svůj oblíbený šálek přesně tak, jak ho máte rádi!