Trendy Vánoce i u vás doma

0
1045

První dvě svíčky na adventním věnci hoří a vy už pomalu přemýšlíte o tom, jak do sváteční nálady obléct i svoje bydlení? Inspirujte se trendy vánočními dekoracemi v moderním i klasickém duchu.

Vánoční dekorace jinak

Plechy zdaleka nemají svoje místo jen v kuchyni, když se z nich line vůně čerstvě upečeného cukroví. Aktuálním hitem jsou i plechové dekorace. Motivy mohou být veskrze typicky vánoční, jako například něžní andělé, ale též nadčasová srdíčka a řada jiných motivů, které váš domov dokáží krášlit celý rok, nejen v období svátků.

Vánoční plechové dekorace mají i tu výhodu, že si je s trochou šikovnosti i s minimálním rozpočtem zvládnete vyrobit sami.

A kam s nimi? Zavěsit je můžete na okna, dveře nebo je třeba jednoduše postavte na komodu či poličku. Ponechávají se buď ve své přirozené podobě, případně díky povrchové úpravě získají luxusní metalický nádech.

S těmi ale zacházejte citlivě. Samy o sobě jsou velmi výrazné, takže je nekombinujte s dalšími nápadnými odstíny a s doplňky to nepřežeňte. Lépe vyzní na menší ploše. Jen tak vašemu bydlení vtisknou skutečně exkluzivní dojem a celek nebude působit přeplácaně.

Plechové dekorace ocení je především milovníci minimalismu, do jisté míry totiž působí velmi jednoduše až chladně. Protipólem je pak jiný materiál v podobě tradičního dřeva.

Tradice má své místo

Vánoční dřevěné dekorace mají stále svoje místo v našich životech a hodí se i do moderních interiérů. Dřevo totiž dokáže vykouzlit doslova hřejivou náladu a je symbolem té pravé domácí pohody, která by hlavně o svátcích rozhodně neměla scházet.

Možná i vy máte ještě doma některé vánoční dekorace například po rodičích nebo prarodičích, které si pamatujete ze svého dětství. Radost udělají i po letech. Ani v tomto případě se samozřejmě nekladou meze šikovným rukám a můžete se pustit do výroby naprosto osobitých doplňků.

Vedle klasických stromečků se nechte inspirovat třeba netradičním věncem. Dřevěné dekorace na zeď se stanou působivou ozdobou nejen obývacích pokojů, hodí se rovněž do kuchyně, až se celá rodina sejde při štědrovečerní večeři.

Prostory s nimi získají romantický nádech. Betlémy patří v tomto čase v mnoha domácnostech k naprosto neodmyslitelným prvkům. Zajímavě vypadají i nejrůznější svícny, svíčky si totiž zdaleka nemusíte dopřávat jen na adventním věnci.

Ozdoby mohou být malované nebo ponechané tak, aby přirozená struktura dřeva vynikla. V případě těch vypalovaných laserem se pak na jednotlivých motivech mohou vlivem použité technologie vyskytovat tmavší místa.

Zapomeňte na stres

Pokud se necítíte na to, abyste si sami dekorace vytvářeli, seženete je i těsně před Vánocemi nejen v kamenných obchodech, ale také na internetu. Na ozdobení bydlení zkrátka nikdy není pozdě. Mezi jedno z nejlepších míst, kde seženete velkou spoustu dekorací na Vánoce i další období roku patří eshop – www.lepaso.cz . Je specializovaný na nabídku floristických potřeb, které slouží profesionálním dekoratérům a aranžérům květin.

Zkuste se v předvánočním shonu alespoň na pár minut zastavit a udělat si radost při vybírání některé z roztomilých drobností.