Výhody nákupu repasovaného herního notebooku

0
906

V současné době je již nákup repasovaných herních notebooků a počítačů zcela běžný. Zákazníky k těmto renovovaným výrobkům nejvíc přitahuje podstatně nižší cena a záruky, které se na ně vztahují. A nejde pouze o individuální zákazníky ale i menší firmy, které zjistily, ž je pro ně nákup repasovaných kancelářských notebooků či PC podstatně výhodnější.

Pokud se snažíte ušetřit nebo nemáte tak velký rozpočet na nákup notebooků a PC do firmy, domů nebo do školy, pak je nákup repasované výpočetní techniky zajímavou volbou. Dále se podíváme již konkrétně na výhody na nevýhody nákupu repasovaných notebooků na hry nebo do kanceláře.

Výhody repasovaných notebooků

Hlavní výhoda již byla zmíněna a tou je nižší cena pořízení oproti nákupu zcela nového notebooku. To však neznamená, že půjde o nějaký méně výkonný stroj. V některých případech jde např. o herní notebooky z nižší modelové řady, která je však výkonově srovnatelná či je na tom ještě lépe než nový model, na který máte finance.

I na repasované notebooky se vztahuje záruka, proto můžete být klidní. Jediní rozdíl je v délce záruky, která začíná od 1 roku a u některých známějších prodejců může být i srovnatelná s novými stroji, tj. 2 roky a výše.

Výkonné notebooky, co vydrží

Repasované herní nebo kancelářské notebooky se do nabídky prodejců mohou dostat několika způsoby. Může se jednat o notebooky z leasingu společností. V tomto případě, kde většinou o značkové a výkonné notebooky, které si prošly pořádným testováním.

Než jsou nabídnuty k prodeji jsou samozřejmě nahrazeny případné nefunkční díly a proběhne další testování komponent. Proto při nákupu těchto notebooků máte jistotu, že prošly pořádným testováním a obsahují nové díly jako při nákupu zcela nového stroje. U nově koupeného se pak mohou projevit právě různé vady, čemuž se v tomto případě vyhnete.

Dalším vstupem jsou předváděcí modely, které jsou většinou opět z vyšších modelových řad a v podstatě nebyly používány. I ty však před dalším prodejem prochází otestováním všech dílů, což vám dává opět určitou záruku, že vydrží.

Obecně se u notebooků z vyšších modelových řad dá očekávat vyšší výdrž jeho dílů a celkově lepší zpracování nebo u low-end modelů.

Nevýhody repasovaných notebooků

I při nákupu repasovaných kancelářských notebooků je však třeba si dát na některé věci pozor. Asi nejdůležitější věcí, kterou je třeba zkontrolovat je základní deska, která může být zodpovědná za budoucí problémy. Dále si můžete zkontrolovat kvalitu monitoru, na což existuje celá řada různých testovacích programů.

V ideálním případě použijte nějaký komplexnější program na kontrolu hardwaru notebooku, který vše projede a na případné chyby upozorní. Následně jelikož je notebook v záruce můžete vše ihned řešit s prodejcem.

Nějakou dobu na notebooku pracujte a uvidíte, jak se bude chovat a zda se neobjevuje nějaké nekorektní chování.

Určitou zárukou je výběr repasovaného notebooku od známé značky, kde máte určitou garanci použití kvalitních dílů a případně rozšířené záruky.

Kde dobře nakoupit repasovaný notebook na hraní či do kanceláře?

Možností je v současné době hodně, nicméně jedním z prověřených prodejců repasované výpočetní techniky je např. společnost inComputer.cz . V její nabídce najdete značkové repasované notebooky, PC a nově i výkonné Workstation se slevami až 60 %.  Samozřejmostí je záruka na 1 rok a objednané zboží vám dodají zcela zdarma.