Jak zvládnout stěhování bez stresu?

0
970

Samotné slovo stěhování nahání mnohým hrůzu. Hned si vybaví to své, které probíhalo chaoticky a ve stresu, a při kterém jste přísahali: už nikdy více! Jenže málokdo má v životě takové štěstí, aby se stěhoval jen jednou, nebo dokonce ani to. I šťastlivci žijící celý život na jednom místě mohou dříve či později zažít stěhování, i když se nemusí bezprostředně týkat přímo jich. Například stěhování firem není nijak neobvyklé a velmi pravděpodobně se dotkne každého zaměstnance. Nikdo neočekává, že by se snad sami zaměstnanci pustili do vyklízení a tahali těžká břemena, ale sbalit své věci si musí každý sám. Dnešní článek vám poskytne několik snadných kroků k tomu, aby každé vaše stěhování proběhlo bez stresu a chaosu.

Vše na svém místě

První a zásadní krok – věci rozdělte dle kategorií. Tedy nejprve dle místností. Věci z kuchyně, věci z obýváku, oděvy. Vše správně rozdělte do jednotlivých krabic. Třiďte i do podkategorií, čím více si dáte záležet na balení, tím snáze a rychleji vám později půjde vybalování. A hlavně, v případě nutnosti můžete snadněji najít v mezičase některou z potřebných věcí ukrytou v krabici.

Nepodceňte popisky

Na každou krabici, koš či pytel umístěte popis obsahu. Opět si dejte záležet a nadepište vše včetně podkategorie. Tedy např. Kuchyň – příbory, Obývací pokoj – DVD a CD apod. Nespoléhejte na svou paměť a to, že si budete pamatovat, co jste kam dali, protože vám to při balení přišlo tak logické. Po přestěhování uvidíte jen hromadu krabic a dalších věcí, bez popisků zcela anonymních.

Na měkké věci pytle a kufry

Využijte svá zavazadla a další si půjčte. Jsou ideální na oděvy, zejména na ty, které budete brzy potřebovat, v kufrech či cestovních taškách budou skvěle po ruce a jejich stěhování je bezproblémové. Na ložní prádlo, polštáře, přikrývky a další podobné věci můžete využít velké plastové pytle a popsat je fixou.

Dobře zvažte své síly

Ještě než se do samotného stěhování vrhnete, zvažte dobře vaše možnosti. Nejen časové, ale také fyzické. Těžká břemena nezvládne tahat každý, zvažte proto odbornou pomoc. Například vyklízení bytu po příbuzných je někdy skutečně lepší přenechat na stěhovací firmu. Nápor na psychiku v tomto případě může být dokonce větší než samotná fyzická námaha. Stačí dvě kouzelná slůvka – stěhování Praha či město, ve kterém žijete, a internet vám bleskurychle najde pomoc.