Co zpříjemní nudné chladné večery? Třeba čaj a dobrá knížka!

0
947

Podzimní a zimní období je jako stvořené pro lenošení. Pokud je právě v televizi nudný program a nemáte si s kým zahrát nějakou společenskou hru, můžete volný večer strávit i jinak. Stačí si uvařit lahodný čaj nebo si dát jiný oblíbený nápoj a pohodlně se usadit do křesla nad nějakou dobrou knihou. Nevíte, co by stálo za přečtení? Máme pro vás zajímavé tipy na skvělou četbu.

Cizinka – Diana Gabaldon

Jedná se o první díl poutavé série multižánrových románů. Nechybí romantika, dobrodružství ani prvky historické fikce, sci-fi, mystery či fantasy. Cizinka vypráví příběh armádní zdravotní sestry Claire Randallové, která přijíždí za svým manželem Frankem na skotský venkov. Mají zde prožít své druhé líbánky. Tamní krajina je láká k výletům do přírody. Během pobytu Frank nachází stopy svého praprapředka. Tím byl kapitán Jonathan Randall, který žil v 18. století. Místní obyvatelé věří řadě pověr a mýtů spojených s okolím. V některých místech dochází k podivným úkazům. Claire při jedné vycházce narazí na megalitickou stavbu připomínající Stonehenge. Jakmile se Claire dotkne jednoho z menhirů, přenese se o dvě století zpět do Randallových časů.

Birthday Girl – Haruki Murakami

Tento tajemný příběh vypráví o dívce, která právě slaví dvacáté narozeniny. Zrovna musí zastoupit svou kamarádku v restauraci. Večer má donést majiteli podniku večeři. Ten působí noblesně a záhadně. Dostane od něj nabídku, že jí splní jakékoliv přání, které však nelze vzít zpět.

Jak vyléčit zlomené srdce – Anna Bellová

Máte rády romantiku a nenáročné čtení? Pak vás jistě zaujme tato kniha, která vypráví příběh Abi, s níž se rozešel její přítel Joseph. Zapomněla si u něj pár věcí, které jí pošle v krabici. Když se Abi věcmi probírá, narazí na zvláštní seznam. Ten zjevně Joseph přibalil omylem. Na seznamu je deset věcí, které chce Joseph stihnout před dosažením čtyřicítky. Abi dostane nápad, že seznam využije. Rozhodne se splnit všechna přítelova předsevzetí a dokázat mu, že se k sobě skvěle hodí. Jenže nejde o nic jednoduchého.