Jak zorganizovat vaše běžecké oblečení

0
1248

Snažíte se vypěstovat si návyk na pravidelný běžecké trénink? Když jsem poprvé vstala na ranní běhání, jeden z největších problémů bylo najít a dát dohromady běžecké oblečení a další věci, které budu potřebovat.

Nějakou dobu jsem se snažila si připravit oblečení na běh, večer předtím, ovšem jako zaneprázdněná matka jsem na to často zapomněla. Když jsem se pak ráno vzbudila začalo hledání úplně od znova a než jsem se dostala ven, celkem to trvalo.

Právě to ranní hledání a ztráta času byla příčinou toho, že jsem se občas myšlenky na ranní běhání zřekla a raději si ještě přispala. Zvlášť když mě čekalo hledání v různých zásuvkách nebo rychlé sušení vlhkého běžeckého oblečení v sušičce.

Abych snížila množství energie a čas po který mi celá příprava na běhání trvala, rozhodla jsem se, že si zřídím jedno místo určené pro věci na běhání. Na jednom místě jsem chtěla mít vše dostupné, včetně různých druhů oblečení, takže pak ráno jen šáhnu na jedno místo a obleču se a můžu vyrazit. Tady je postup, jak si tuto stanici můžete vytvořit také:

Jak si zřídit stanici na běhání pomocí skládacího organizátoru na boty

Dejte si dohromady 3–4 kompletní sady běžeckého oblečení. Nezapomeňte přidat běžecké ponožky i sportovní podprsenku /pokud tedy potřebujete/. Pokud tolik oblečení na běhání nemáte, stačí dát dohromady, to, co máte.

Osobně mám několik kousků oblečení pro chladnější počasí a některé pro teplejší. Když se počasí změní jednoduše oblečení rotuji.

Vyzkoušejte si běžecké oblečení. Během posledních cca 10 let jsem zachránila několik běžeckých šortek i triček a dnes už se mi moc nehodí nebo ztratily svou funkčnost. Kombinováním těchto kousků s dalším oblečením mi pak bralo zbytečně čas. Zvlášť když si v 5 hodin ráno musíte přehazovat příliš těsné šortky na běhání.

Zavěste si do svého šatníku skládací organizér na boty. Líbí se mi, protože nevyžaduje příliš mnoho místa, snadno se s ním manipuluje a pomáhá mi udržet oblečení a běh na jednom místě.

Vybrané oblečení sbalte do ruličky a každou sadu pak uskladněte v jiném oddělení organizéru na boty.

Své běžecké boty přidejte do spodních částí organizéru.

Pokud máte ještě místo, uložte menší předměty do jedné přihrádky organizéru. Protože mám malé děti, skladuji některé z menších věcí v koši nad mou běžeckou stanicí. Najdu tam např. sluchátka, malou svítilnu, pepřový sprej, sluneční brýle nebo pouzdro na paži pro telefon.

Větší běžecké oblečení, jako jsou běžecké bundy nebo vesty pověste hned vedle zavěšeného organizéru na boty.

Po vyprání a vysušení běžeckého oblečení jej vložte přímo do jeho oddělení v organizéru. Takže pokud používáte sušičku, přímo z ní do přihrádky ne do klasické zásuvky na oblečení.

Používám organizér pro věci, které potřebuji k běhu, nicméně tato metoda se krásně použít i pro další sportovní aktivity. Pokud máte nějaké větší předměty, jako je např. zátěžová vesta, závaží či podložky pro cvičení můžete je uložit do krabice přímo pod organizér.

Použitím výše uvedené metody jsem ušetřila spoustu času a taky již nemám problém s ranním vyběhnutím. Zároveň jsem se zbavila starého běžeckého oblečení, které jsem skladovala ve skříni v podstatě zbytečně.

Nyní už vám nic nebrání soustředit se ráno pouze na váš běh.