Znáte benefity cvičení?

0
1368

Nešvarem současnosti je sedavý životní styl, nedostatek pohybu a obezita. Chcete-li něco udělat pro své zdraví, upravte životosprávu a začněte cvičit. Nechce se vám nebo se snad stydíte začít? Pak vás jistě přesvědčí výhody, které cvičení přináší.

více v článku...

Lepší fyzická kondice a mladistvý vzhled v každém věku

Jde o známý fakt. Kdo pravidelně sportuje, posiluje apod., ten má lepší fyzickou kondici. Zároveň vám málokdo bude hádat skutečný věk (budete vypadat mladší). Lidé s aktivním životním stylem se dožívají vyššího věku a působí mladistvě až do pozdního stáří. Díky cvičení se budete cítit plni energie a zlepší se i váš zdravotní stav.

Zpevníte postavu a shodíte přebytečná kila

Významným benefitem cvičení je zpevnění postavy a úbytek přebytečných kilogramů. Bez cvičení totiž nezhubnete. Pokud se už někomu zhubnout podaří (např. díky drastickým dietám), tak ho následně trápí povislá kůže. Navíc je cvičení mnohem příjemnější způsob, jak zhubnout než se trápit hladověním. Nemyslíte?

Vyšší sebevědomí a radost ze života

Pravidelné cvičení zvyšuje sebevědomí jak ženám, tak i mužům. Důvod je prostý. Dámy se cítí atraktivnější, protože zhubnou a zpevní si postavu. Pánové si zase (např. díky posilování) připadají mužnější. Zvýšená sebedůvěra je motivací, která vás nutí vytrvat. Cvičení pak není nutným zlem, ale příjemným zpestřením dne, aktivním relaxem a zábavou. Navíc pohybová aktivita vyplavuje do těla endorfiny, takže se budete cítit šťastnější. Rozhodně vám nebude chybět radost ze života.

Poznáte nové přátele

Trenérka a majitelka, která vede cvičení Rožnov říká: „Cvičit nemusíte jen sami nebo s osobním trenérem, ale můžete docházet i na skupinové tréninky.“ Seznámíte se tak s novými lidmi a navážete nová přátelství. Zároveň vás bude kolektiv motivovat k překonání sebe sama a snáze u cvičení vytrváte. O své cvičební pokroky se také budete mít s kým podělit.

Nebojte se začít cvičit

Cvičit může začít v každém věku. Nezáleží na tom, zda jste již v důchodu nebo máte třicítku na krku. Co je ke cvičení potřeba? Z vaší strany stačí jen chtít změnu životního stylu, s výběrem vhodné pohybové aktivity vám pomohou zkušení trenéři a lektoři.

* Článek vznikl za spolupráce Michaely Karbanové a jejího programu Hubnutí Rožnov