Zdravé sirupy jsou rozhodně in!

0
1206

Léto sice skončilo a podzim se už pořádně hlásí o slovo, to ale rozhodně neznamená, že musíme náš oblíbený sirup odložit a příštího půl roku pít jen čaj, naopak! Podzim je velmi bohatý svou nadílkou plodů, možná jste o všech ani neslyšeli. Náš dnešní článek se zaměří právě na ty, ze kterých lze získat skutečně lahodný, a dokonce zdraví prospěšný, sirup.

Rakytník – starý známý

O rakytníku jste již určitě slyšeli, tedy spíše o jeho unikátních účincích na lidskou imunitu, obsahuje totiž skutečně vysoké množství vitamínu C. Rakytníkový sirup chutná báječně nejen rozředěný s vodou, ale v zimních měsících může posloužit skvěle také jako přírodní sladidlo do čaje, to platí u všech domácích sirupů, které si dnes představíme.

Bezinkový sirup do každé domácnosti

Tento sirup si asi většina z nás pamatuje již z dětství. Jeho chuť je skutečně velmi specifická, chutná jednoduše skvěle. Co jste ale možná netušili, to jsou jeho účinky na lidské zdraví, i on dokáže pomoci, například při horečnatých onemocněních či nachlazení. Lze podávat neředěný na lžičce nebo s ním sladit nápoje.

Aronie – tmavá neznámá

O tomto krásném plodu připomínajícím velké borůvky či černý rybíz jste možná nikdy neslyšeli. Její chuť vám jednoduše učaruje, a to ještě nic netušíte o její moci a síle. Dokáže totiž pomoci při odbourávání těžkých kovů z lidského organismu, i proto právem patří mezi tzv. superpotraviny.

Nezapomeňme na bylinky

Po vzoru našich moudrých předků bychom rozhodně neměli v dnešním článku opomenout mocnou sílu bylinek. Tuto oblast skvěle zastoupí například heřmánek. Heřmánkový sirup chutná skvěle a také nelze opominout jeho léčebné účinky, pomáhá například zmírnit zánět v těle zcela přírodní cestou.

Hledáte tip na dárek? Sirup určitě potěší!

I jako tip na dárek poslouží domácí sirupy skvěle. V dnešní době je kladen velký důraz na zdravý životní styl, pěkně zabalený sirup doplněný o nějaké další dobroty udělá radost určitě každému nadšenci do zdravé výživy, ale třeba i maminkám s malými dětmi, které hledají alternativu často nezdravých dětských nápojů. Nechte se spolu s námi inspirovat na stránkách www.aniccinysirupy.cz a nechte si chutnat 🙂