Zdravá výživa jede. Jaké jsou nejnovější trendy?

0
1128

Zajímáte se o zdravý životní styl a není vám lhostejné, jak se stravujete? Nejste sami – životosprávě věnuje více pozornosti stále více lidí, a tak není divu, že experti na výživu odhalují nové a leckdy i trochu bizarní trendy. A v jakém duchu se nese letošní rok? Seznámíme vás s nimi v tomto článku.

Superpotraviny na ústupu, v popředí je superkoření

V minulých letech byly na výsluní acai berry, datle, spirulina, zelený ječmen a další „superpotraviny“. Nyní je v kurzu především superkoření, kterému dominuje kurkuma. K jejím největším přínosům patří antioxidační účinky, zmírnění bolestí při projevech artritidy či po úrazech. Spousta lidí nedá na kurkumu dopustit po absolvování zákroku u zubaře. Za zmínku stojí také protizánětlivé účinky a prevence před kardiovaskulárními onemocněními.

Starý známý květák

Experti na výživu a zdravý životní styl leckdy překvapí tím, že vyzdvihnou potravinu, kterou všichni dobře známe. Nyní je to květák. Jíte ho pravidelně? Děláte dobře, protože jde o bohatý zdroj vlákniny, vitamínu C, draslíku a kyseliny listové. Ženy snažící se o redukci váhy jistě ocení nízký obsah sacharidů a celkově i nízkokalorický charakter.

Kokosovou vodu vystřídala šťáva z melounu

Vodní meloun je v létě velmi levný, tak proč toho nevyužít? Navíc jde o skvělou alternativu za oblíbenou kokosovou vodu. Šťávu z vodního melounu pijí i celebrity jako Rihanna a Beyoncé. Zřejmě si přečetly o vysokém obsahu draslíku, minerálů a lykopenu – jednoho z nejlepších rostlinných antioxidantů.

Trendy potravin je daleko více

Na pomyslném seznamu trendů v oblasti zdravé výživy by neměly chybět ani zemní mandle s vysokým obsahem vláknin, železa, draslíku a hořčíků. Dále rostliny obsahující adaptogeny – látky usnadňující zvládání stresových situací. Jmenovitě jde například o ženšen, morinze a lékořici. A aby toho nebylo málo, odborníci nyní doporučují esenciální oleje a kozí maso – to je bohaté na bílkoviny a chudé na tuk.

A jaký je váš názor? Budete utužovat zdraví pomocí trendy potravin, nebo se řadíte ke konzervativcům, kteří novinkám příliš neholdují?