Základní pravidla plesového dress code

0
1170

Plesová sezona je v plném proudu a ještě ani zdaleka nekončí. Zimní víkendy jsou zpravidla příslibem nějakého plesu či večírku – ať už se jedná o vesnické plesy, maturitní plesy našich dětí, firemní večírky nebo formální plesy. Ať už si vyrazíte na jakýkoli ples, měli byste vědět, jaký dress code je od vás vyžadován. Divili byste se, kolik lidí základním pravidlům vůbec nevěnuje pozornost a následně se diví, když se na ně zkušenější účastnici plesu dívají tak trochu skrze prsty. Nikdo přece nechce udělat na významné události trapné módní faux pas, ne?

Milé dámy – znáte plesový dress code?

A teď ruku na srdce milé dámy: znáte základní pravidla vhodného oblečení, nebo v tomto odvětví tak trochu tápete? Pakliže kroutíte hlavou a svědomitě přiznáváte, že se v plesové módě a určitých pravidlech moc nevyznáte, pak rozhodně uděláte dobře, když si přečtete tento článek.

·         Krátké šaty jsou pasé

Pokud se chystáte na ples, zapomeňte na to, že byste oprášili krátké koktejlové šaty. U žen jsou totiž krátké šaty na plesu nepřístupné. Koktejlky jsou vhodné na méně významné plesy, například tedy ty vesnické, ale pokud jdete na nějakou významnou událost, krátké šatičky nechte viset ve skříni a porozhlédněte se po jiných.

·         Přijít v bílé? Ani náhodou!

Další pravidlo plesového dress code zakazuje přijít na ples v bílých šatech. Bílá barva je určena pro nevěsty na svatby, případně pro debutantky. Máte-li doma bílé šaty, nechte je stranou a raději se podívejte po jiné barvě.

·         Kdy si zahalit ramena?

Možná si pohráváte s otázkou, kdy se hodí přijít v šatech s odhalenými rameny a kdy je naopak vyžadováno, aby si žena ramena zakryla. Je to jednoduché: méně formální plesy a večírky nevyžadují, aby si ženy přes ramena přehodily šátek, případně jiný vršek. Oproti tomu formální plesy považují za samozřejmost, aby ženy nevolily holá ramena.