Zájem o nové byty v Praze je stále velký

0
1190

Bez větší závislosti na aktuálním stavu české ekonomiky je zájem o nové byty v Praze velký. Developerské projekty Praha jsou tak často vyprodané dříve než dojde vůbec k realizaci základové desky stavby. Proč je o byty v hlavním městě stále takový zájem a je vůbec ještě z čeho vybírat?

Byt jako investice

Investice do nemovitostí je velmi oblíbený trend posledních let. Koupě novostavby v Praze či jiném velkém městě je pro mnohé investory jednoduše sázka na jistotu. Rizika ztráty jsou zde minimální, ceny bytů totiž za posledních deset let stoupaly, a ani v dobách recese zde nebyl zaznamenám výrazný pokles. V porovnání s dalšími investičními nástroji se tak jedná o velmi bezpečnou investici, kterou lze navíc využít i pro vlastní potřebu. Proč zrovna novostavby Praha? Protože Praha nebo jiné velké město nabízí dostatek pracovních míst, lidé se sem tedy často stěhují nebo dojíždějí za prací. Roste tak zájem o dlouhodobé pronájmy, a tím klesá riziko, že by byt byl delší čas bez nájemníků a prodělával. A v neposlední řadě je to také fakt, že o nové byty se majitel nemusí příliš starat. Mnoho dalších let nebude třeba do bytu nijak významně investovat, díky čemuž se sníží náklady na údržbu a zisk z pronájmu bude stabilní.

Aktuálně dostupné developerské projekty

Jak už bylo zmíněno, velký zájem o pražské byty je činí často nedostupnými. Zajímavé projekty v dobrých lokalitách se prodávají závratnou rychlostí. Napomáhá tomu i fakt, že v Praze už není mnoho pozemků, na kterých by bylo možné stavět. Pokud hledáte bydlení nebo vás nalákala možnost dlouhodobé investice do nemovitosti, pak určitě dlouho neotálejte. V současné době stojí za zmínku zejména dva projekty.

Viladomy Zbuzany

Pokud máte rádi klidné bydlení v těsné blízkosti velkoměsta, pak pro vás bude ideální projekt Viladomy Zbuzany. Jedná se komplex deseti bytových domů, které nabídnou až 268 bytových jednotek. Dopravní spojení do centra města Prahy odtud trvá jen několik málo minut a byty jsou zde finančně dostupné i mladým rodinám. Prodej bytů zde byl právě zahájen.

Rezidence Vrchlického

Hledáte-li bydlení bez kompromisů přímo v centru metropole, pak se zaměřte na nízkoenergetický projekt zvaný Rezidence Vrchlického. Projekt nabízí, díky své strategické poloze, vynikající spojení po celé Praze. Do centra města dojdete za pár minut pěšky. Stavba 73 moderních bytů byla právě zahájena. Jako investice je tento projekt mimořádně vhodný, a to právě z hlediska prestiže své adresy.