Začínáte včelařit: co budete potřebovat?

0
1041

Máte v plánu začít včelařit a nevíte, co všechno budete potřebovat? Podívejte se na naše tipy. Bez čeho se rozhodně neobejdete, to jsou vlastní včelstva. Ta je ideální koupit, což je nejpohodlnější. V tomto ohledu hleďte na to, aby bylo včelstvo zdravé a nemělo třeba mor včelího plodu, nebo jiné nemoci. Ideální je mít hned několik včelstev, aby vaše aktivita byla efektivní.

Nezapomínejte na úly

Dále se pochopitelně neobejdete bez nezbytných úlů. Ty můžete také koupit, nebo si je vyrobit. Hitem jsou dnes nástavkové úly s rámy. Platí, že každé včelstvo by pochopitelně mělo mít svůj vlastní úl. Pokud nechcete klasiku, je možné v rámci úlů improvizovat, třeba pomocí různých maringotek a jiných dřevěných konstrukcí. O úly je nutné se pravidelně starat, a to jak s ohledem na to, aby byly v dobrém technickém stavu, tak aby byly také čisté. I tak se lze vyvarovat nakažení včel, které může mít za následek třeba i jejich vyhynutí. Pamatujte. Že různých nemocí je dnes celá řada.

Základem je medomet

O co se jedná? Jde o naprostou nezbytnost, pokud jde o produkci medu. Medomet je pochopitelně třeba nutné koupit, a to buď nový, nebo je možné koupit také ten použitý. Jsou i možnosti, že si ho můžete půjčovat od jiného včelaře. Ale s ohledem na to, co je nejpohodlnější, je jasné, že ideální je mít svůj.

Co je dále třeba?

Už je to jenom několik nezbytných pomůcek, bez kterých se dnes žádný včelař neobejde. Pokud se máme podívat na to, o jaké se jedná, je to třeba cedník na med, dýmák, stejně jako to musí být i nezbytné ochranné pomůcky. Jako nezbytnost musíme rozhodně uvést klobouk se závojem a pochopitelně také rukavice. Bez takové ochrany není ideální k úlům přistupovat. Jakmile máte i toto, už vám stačí jenom několik teoretických znalostí, které následně převedete do nezbytné praxe, u každého vašeho včelstva.