Vytvořit si e-shop na míru nebo zvolit pronájem?

0
1105

Podnikáte? V tom případě budete s největší pravděpodobností potřebovat i e-shop. Při výběru toho nejlepšího řešení možná narazíte na nutnost volby mezi různými e-shopovými řešeními. Možná se budete rozhodovat, zda si zvolíte e-shop na zakázku nebo pronájem. Výhody a nevýhody obou možných řešení jsme pro vás porovnali v textu níže.

Pronájem e-shopu je snadným řešením do začátku

Hlavně v začátcích podnikání musí podnikatel řešit řadu věcí, také ale do svých projektů investuje spoustu peněz. Jednou z nejdůležitějších věcí pro podnikání je vytvoření e-shopu, a protože e-shop na zakázku něco stojí, nikdo se nebude divit, když si bude podnikatel pro začátek chtít vytvořit e-shop zdarma.

Na internetu lze najít různá eshopová řešení, které jsou k dostání zdarma v podobně volně dostupných šablon. Ty ale nelze zcela přizpůsobit představám podnikatele, a proto může podnikatel narazit na řadu překážek – eshop mu funguje pouze v omezené verzi, nemá žádnou podporu a většinou funguje jen v anglickém jazyce. Lepším řešením, než eshop zdarma je pronájem eshopu.

Oproti e-shopu zdarma je pronájem e-shopu vhodnější variantou. Je to levnější, než kdybyste si měli vytvořit eshop na zakázku, takový e-shop má i podporu a podnikat můžete začít takřka okamžitě. Stačí, když si vyberete společnost, která se pronájmem e-shopu zajímá.

Zaplatíte měsíční poplatek, zvolíte si jméno e-shopu, doplníte zboží a můžete začít podnikat. U pronájmu e-shopu si nemusíte hledat programátory ani jiné specialisty. S rozjetím e-shopu vám pomůže společnost, která pronájem e-shopu nabízí.

Nevýhodou pronájmu je fakt, že vám e-shop nepatří a jste omezeni v možnosti změn, které byste třeba do budoucna chtěli uskutečnit.

E-shop na míru může kompletně splnit vaše představy

Protože je pronájem e-shopu ideálním řešením pro začátek, můžete z něj postupem času přejít na e-shop na míru. Až našetříte potřebné finance a vaše podnikání se zaběhne, můžete začít přemýšlet, jaký e-shop byste si skutečně přáli. E-shop na zakázku sice něco stojí, zato vám bude plně vyhovovat. Je stálým řešením, na kterém se může podnikatel opravdu vyřádit.

E-shop na míru je funkční nejen po designové stránce, nýbrž i po té technické. Eshop na míru disponuje funkcemi, o kterých se podnikateli u pronájmu ani nesnilo. Pravidelné aktualizace a podpora je samozřejmostí, a proto může podnikatel vložit více energie do svých dalších podnikatelských plánů.

A co vy? Pro jaké e-shopové řešení jste se rozhodli? Vyzkoušet můžete oba. Pokud při rozjezdu vašeho podnikání opravdu nemáte finance nazbyt, není žádná ostuda začínat s pronájmem. Až si našetříte nebo se dostanete z nejhoršího, můžete váš eshop plně přizpůsobit vašim požadavkům, ať jsou jakékoliv.

Všechny typy e-shopového řešení si můžete vyzkoušet i na stránkách www.inshop.cz . Od e-shopu zdarma na 60 dní bez omezení, po klasický pronájem e-shopu, z kterého se dá lehce přejít na zakázkový e-shop se vším, co potřebujete.