Jak vybrat vestu na wakeboarding

0
1628

Seznámíme vás se vším, co potřebujete vědět o tom, jak si vybrat kvalitní nárazovou vestu na wake a samozřejmě přidáme něco navíc.

Vesta na wakeboarding je navržena tak, aby vám doslova zachránila život, takže jde přirozeně o nejdůležitější část vašeho vybavení. Nosíte ji nejen při jízdě na wakeboardu ale i při dalších vodních sportech. Nejen, že vás vesta udrží na hladině, ale také může ochránit váš trup v případě horších pádů a nárazů. Ochráníte si svá žebra i vnitřní orgány.

Díky moderním designům nárazových vest už neexistuje opravdu žádná výmluva proto, že ji nebudete nosit. Určitě si pod vestou na wakeboarding nepředstavujte oranžové záchranné vesty, které se nosily v 70. a 80. letech.

Dnešní ochranné vesty jsou pohodlné a umožňují maximální rozsah pohybu, který při vodních sportech potřebujete. Samozřejmě jsou stylově laděné i s dalšími ochrannými prvky jako je např. helma na wakeboarding apod.

Proto nebuďte hloupí a noste vestu. Dále se podíváme na několik věcí, které je třeba při jejich nákupu vzít v úvahu a které vám mohou zachránit život.

Nesprávně padnoucí nárazová vesta na wake je určitě lepší než vůbec žádná. Ovšem je lepší si dát na čas s výběrem té, která vám dobře padne a budete ji nosit rádi. Ochranné vesty jsou jako boty na wakeboarding nebo na vodní lyžování. Zatímco jeden model pro vás může být ideální, u vašeho přítele či člena rodiny už to platit nemusí.

Ideální je vyzkoušet několik různých typů vest i od různých výrobců. Vesta by měla být co nejtěsnější ale zároveň pohodlná. Nezapomeňte, že jakmile bude vesta mokrá, tak materiál se trochu uvolní. Pokud dáte při výběru přednost pohodlí před těsností, může se vám při prvním pádu do vody stát, že vaše vesta vyjede až k uším.

Mezi kvalitní vesty na wakeboarding patří ty od značky Mystic. Můžete je vidět i na slavných jezdcích na waku a jiných adrenalinových vodních sportech. Velký výběr vest najdete na stránkách www.mysticstore.cz nebo přímo na Showroomu Mystic v Brně.

Co by vám dále nemělo chybět?

Ochranná helma

Pokud se budeme bavit o vybavení, které vám může zachránit život, tak jsem určitě patří kvalitní ochranná helma na wakeboarding. Ochranné helmy jsou určeny nejen pro wakeboarding ale i pro další vodní sporty. Helmy jsou vyrobeny z lehkých a odolných materiálů a pro lepší comfort mají i některé vychytávky.

Např. speciálně tvarované odvody stříkající vody od očí nebo ochranu uší před vniknutím vody při jízdě. Samozřejmě neočekávejte nějaké nevzhledné přilby alá kastrol. Moderní helmy designově odpovídá módním trendům u oblečení pro vodní sporty. Případně jsou sladěny přímo např. s ochrannou vestou.

Hřejivá ponča

Kromě ochranného vybavení byste měli myslet také na fázi, kdy opustíte vodu. Zvlášť když se chcete převléknout do suchého oblečení a kolem je spousta lidí. V tomto okamžiku přijdou vhod slušivá ponča Mystic s kapucí nebo bez. Pončo si přehodíte přes mokré oblečení a pod ním se v pohodě převlečete.

Pončo je ideální na nošení i na plážové párty nebo když je chladněji krásně zahřeje. Ponča jsou vyráběna z materiálu podobného froté ručníkům. Takže dobře sají vlhkost a zahřejí.

Velký výběr barevných ponč Mystic najdete na stránkách www.mysticstore.cz