Vnitřní látkové rolety jsou elegantním řešením stínění

0
1266

Investovali jste do kvalitních oken a nechcete je ukrýt pod vrstvami záclon a závěsů, abyste si zajistili soukromí? Nebo máte naopak už dost pohledu na bílá plastová okna, která jsou sice praktická, ovšem moc parády do interiéru nepřinesou? Patříte-li do první či druhé skupiny, dnešní článek je určen právě vám, bude totiž řeč o vnitřním látkovém stínění a zaměříme se zejména na látkové rolety do oken.

Když je sluníčko na obtíž…

I v zimě slunce občas ukáže svou sílu a v žádném interiéru není příjemně, pokud se sluneční záření opře do oken bez jakéhokoliv stínění. Možností, jak interiér chránit je celá řada, tento článek se ovšem zaměří zejména na látkové varianty zastínění, kterými jsou kromě plisé, japonských posuvných stěn a vertikálních žaluzií také látkové rolety do oken.

Proč právě látkové rolety do oken?

Tento druh stínění je vhodný do každého interiéru i okna a nabízí velké množství vzorů a barev. Pokud hledáte to pravé zastínění do dětského pokoje, látkové rolety s dětskými motivy budou tím pravým. Další výhodou je prostorová nenáročnost rolet. V porovnání s klasickými záclonami a závěsy nebo i zmíněnými japonskými stěnami či vertikálními žaluziemi se montují stejně jako plisé přímo na rám okna, neuberou tak někdy skutečně cenné centimetry a navíc jsou téměř bezúdržbové.

Skutečným designovým kouskem jsou látkové rolety zebra, nejen že vypadají skutečně elegantně, ale dokáží také velmi dobře regulovat světlo v místnosti. Toužíte-li po absolutním soukromí, stačí rolety posunout do polohy, kdy plné pruhy budou těsně navazovat, chcete-li jen bránit své soukromí od zvědavců z ulice, ale zároveň mít doma dostatek světla, pak jen posunete roletu tak, aby neprůsvitné pruhy střídali s průsvitnými.

Střešní okna? Pro látkové rolety žádný problém!

Hledáte-li zastínění pro vaše střešní okna? Není problém, i to dokáží obstarat látkové rolety vyráběné přesně pro tyto účely. Upevnit je lze přímo na křídlo okna a ovládání je snadné. Většina látkových rolet nabízí hned několik variant ovládání. Od klasických manuálních přes motorické na vypínač či dálkové ovládání až po vysoce sofistikované, ovládané prostřednictvím vašeho mobilního telefonu.

 

___________________________________________________________________

Látkové rolety – řetízkové i elektrické dodává firma mk-rolety.cz