Užijte si letos lyžování v Rakousku, vyrazit se vyplatí i na prodloužený víkend

0
1863

Patříte k milovníkům zimních sportů a místní hory vás dostatečně neuspokojují? Další z našich cestovatelských tipů vás zavede do Rakouska. Lyžování v Rakousku má hned několik výhod. Kromě dobré dopravní dostupnosti je to dostupnost finanční. Rakousko nabízí mnoho ubytovacích kapacit různých úrovní, vybere si tak každý s ohledem na své možnosti. A co se lyžování týká, jsou rakouská lyžařská centra skutečně na světové úrovni. Kam se tedy vydat, možná už tento víkend?

Zkuste třeba Nassfeld

V Jižních Alpách, při hranicích s Itálií, se nachází největší lyžařská oblast v Rakousku – Nassfeld. Po celou zimní sezónu je zde, díky vhodným klimatickým podmínkám a špičkové úrovni zasněžovací techniky, dostatek kvalitního sněhu. Zároveň se ale jedná o oblast s největším počtem slunečných dnů na území celého Rakouska, proto je zde skutečně vysoká šance, že vám vyjde pěkné počasí.

Nassfeld nabízí až 110 km sjezdových tratí, ta nejdelší je dlouhá 7,6 km. Běžkaři mohou vládnout bílé stopě v délce 80 km. I snowboardisti si zde přijdou na své, k dispozici totiž mají hned dva Fun Parky.  Vleky a lanovky jsou na nejvyšší úrovni, k dispozici jsou kabinky a vyhřívané sedačkové lanovky pro maximální komfort všech návštěvníků jednotlivých středisek. Pro děti a začátečníky poslouží několik lyžařských škol. Tím ale možnosti sportovního vyžití rozhodně nekončí. S dětmi či bez nich si můžete užít spoustu zábavy na místních pěti sáňkařských dráhách, na třech z nich dokonce můžete zkusit noční sáňkování. Pro bruslaře určitě doporučíme výlet k jezeru Pressenger, které se nachází poblíž Hermagoru a slouží jako velké kluziště.

Ubytování je zde možné v horských chatách, penzionech i hotelech a možnosti stravování i rychlého občerstvení jsou v této oblasti skutečně bezbřehé. Jíst můžete na svahu či později v některé z restaurací v údolí, místní kulinářské speciality i dobré nápoje určitě stojí za ochutnání.

Dalším důvodem, proč si vybrat pro lyžování Rakousko je již zmíněná dobrá dostupnost,  právě do Nassfeldu je to totiž přes Salcburk pouhých 580 km

Mölltalský ledovec

Jako další místo, kde si krásně zalyžujete na dosah naší země, jsme vybrali oblast Mölltalského ledovce, který je nejvýše položenou oblastí zimních sportů v Korutanech. K tomu ledovci se od roku 1997 dostanete nejdelším podzemním tunelem na světě dlouhým necelých 5 km. Přímo ke sjezdovkám vás tak, za neuvěřitelných 8 minut, dopraví expres, který tunelem projíždí.

Na úpatí ledovce, přímo ve středu sportovního regionu Mölltal, se ve jižní části národního parku Hohe Tauern nachází středisko Flattach. I to nabízí široké možnosti sportovního vyžití, kromě 7 km dlouhé sjezdovky Eissee s převýšením 1000 metrů je zde připraven Funpark s halfpipe a boardercrossová dráha.

Tip: Objednejte si lyžování v Rakousku se skipasem, některé cestovní kanceláře dokáží zajistit výhodnější ceny skipasů, můžete tak ušetřit značné peníze.