Už jste slyšeli o investičním sběratelství? I to je způsob, jak zhodnotit své peníze

0
2608

Vzhledem k aktuální ekonomické situaci je výhodnější peníze spíše investovat než spořit. Úrokové sazby na spořicích účtech jsou totiž skutečně velmi nízké, a tak je vhodné se poohlédnout po některé z investičních příležitostí. Problém je v tom, že lidé mají obecně z investování respekt, a někdy dokonce až obavy. Je pochopitelné, že každá forma investice přináší svá rizika a zejména s akciemi a podílovými fondy si mnozí spojují četné skandály a obrovské burzovní ztráty. Ovšem toto není jediný způsob, jak se lze své peníze zhodnotit. Můžete zkusit zcela jiné investiční odvětví, jakým je právě investiční sběratelství. My se dnes zaměříme na investiční zlato a investice do stříbra, tím ale výčet možností rozhodně nekončí.

Proč právě drahé kovy?

Pokud vás zaujala právě tato možnost investování, je třeba si uvědomit, že se rozhodně jedná o investici dlouhodobou. Je to podobné jako s uměním, obrazy ani jiné umělecké předměty také nekupuje s vidinou rychlého zisku. Zlaté mince či investiční stříbro jsou v podobné kategorii. Nakoupíte-li investiční zlaté slitky či krásné stříbrné mince, měli byste mít v první řadě radost, že jste investovali do něčeho, co má trvalou hodnotu. Tyto předměty mohou být jednou krásnou památkou pro vaše děti či vnoučata a jejich hodnota bude s každou další generací stoupat. Nejde jen o drahý kov jako takový, ale i o sběratelskou hodnotu některých konkrétních sérií apod.

Jak investovat?

Patříte-li k těm, kteří už mají běžných investic dost, a rozhodli jste se zkusit právě investiční sběratelství, pak máte hned několik možností, jak začít. Můžete se obrátit na některé z finančních poradců, kteří ale za své služby budou požadovat nějakou provizi. Další možnosti je obrátit se přímo na firmu, která se prodejem investičních kovů zabývá. U nás patří mezi přední obchodníky s investičními kovy společnost AuPortal.  Nabízí širokou škálu investičních drahých kovů od již zmíněných zlatých a stříbrných mincí přes sběratelské medaile až po investiční stříbrné slitky.

Tato společnost má letité zkušenosti a spolupracuje výhradně s předními světovými dodavateli a výrobci investičního zlata a stříbra na zahraničních trzích. Jejich obchodníci jsou specialisté na nákup a logistiku drahých kovů a mají tedy dostatečně pestrou nabídku všech investičních kovů nejvyšší kvality.