Učit se jazyk, to je oč tu běží

0
1150

Každý středoškolák stojí ke konci posledního ročníku před velkým životním krokem, před rozhodnutím, kam jeho směřování povede dál. Někteří absolventi pečlivě vyberou obor na vysoké škole, jiní studenti vycestují do světa, další se rozhodnout zapojit se rovnou do pracovního procesu. Pro všechny, kterým tak úplně nevyhovuje ani jedna ze zmíněných možností, může být řešením pomaturitní studium.

Začátečník i pokročilý

Ať už se v pomaturitním studiu setkáš s jazykem poprvé nebo už máš z daného jazyka úspěšně složenou třeba maturitní zkoušku, platí, že jsi na něm v obou případech vítán. Do pomaturitního studia jazyků se hlásí zejména čerství absolventi středních škol. Není však ojedinělé, že si jazykové kurzy vyberou i zájemci z řad pracujících, kteří chtějí zapracovat na svých jazykových dovednostech.

Status studenta

Rozhodujícím faktorem pro nerozhodné studenty bývá často možnost udržet si status studenta i po střední škole. Při studiu v pomaturitním studiu jazyků totiž nepřicházíš o studentské výhody, ale neseš si je s sebou do dalšího roku i po střední škole. Nemusíš se tak starat například o sociální a zdravotní pojištění. A i ta šalina v Brně je pak levnější.

Státní jazyková zkouška

Pomaturitní studium v Brně Tě jazyk perfektně naučí a zároveň Ti nabídne možnost složit státní jazykovou zkoušku. S certifikátem v ruce a ovládáním jazyka natolik, abys jej mohl využívat v praxi, Ti bez nadsázky otevírá dveře do světa i k lepším pracovním příležitostem.

Pomaturitní studium Ti taky dá rok navíc na rozmyšlenou, co dál. Budeš tak mít dostatek času se rozhodnout, jestli po vypilování jazyka třeba zkusíš znovu štěstí u přijímaček na vysokou školu.

Certifikát o složení státní jazykové zkoušky Tě zvýhodní před ostatními uchazeči o studium už u přijímaček. Na jeho základě je však na vybraných vysokých školách taky možnost nechat si uznat zkoušku či zápočet z jazyka. Každý, kdo už má s výškou zkušenosti uzná za pravdu, že takto získané kredity se vždycky hodí!

Znalost jazyka se Ti bude hodit i v případě cesty do zahraničí. Trendem dnešní doby je úprk mladých lidí do ciziny na zkušenou. Navštěvuj pomaturitní studium angličtiny, a pokud se rozhodneš pro poznávání světa a nabírání pracovních či studijních zkušeností v zahraničí, díky jazykovým znalostem budeš ušetřen strachu a nervozity z komunikace.

Nově nabyté znalosti však využiješ i v zaměstnání v tuzemsku. Jazyková vybavenost stálých zaměstnanců, ale i nových uchazečů o nabízené pozice, nabírá na stále větší důležitosti.

Jazyková škola PELICAN

Právě ve spojení se stále větší potřebou ovládat alespoň jeden cizí jazyk roste zájem studentů o pomaturitní studium. Jazyková škola Pelican v Brně sází na kvalitu, kterou studenti umí ocenit. Kromě mnohaleté zkušenosti s výukou najdete u PELICANA i výborné lektory, kteří v hodinách aktivně zapojují nové výukové trendy.

Nachází se navíc přímo v centru Brna, takže to pak na „Čáru“ nemáš vůbec daleko. Tvojí motivací ke studiu u PELICANA může být získání certifikátu, naším cílem je však vždy to, aby ses naučil v cizím jazyce přemýšlet a byl schopen jazyk využívat plynule a přirozeně!