TRX Rip Trainer – pomůcka, která vás dostane!

0
1359

Zalíbilo se vám cvičení se závěsným systémem TRX a chcete vyzkoušet něco nového? Nebo s TRX sice nemáte zkušenost, ale potřebujete si zpevnit střed těla a zlepšit stabilitu? V obou případech vás jistě zaujme TRX Rip Trainer. Po technické stránce se jedná o jednoduchou pomůcku, která je vhodná téměř pro všechny (včetně handicapovaných). S TRX Rip Trainerem s oblibou cvičí  třeba paraplegici.

Vzhled TRX Rip Traineru

Jedná se o cvičební pomůcku skládající se z pákové kovové tyče, pružného gumového expanderu
a karabiny pro ukotvení. Části tyče určené k držení jsou polstrované.

Přednosti cvičení s TRX Rip Trainerem

Možná si říkáte, že cvičebních pomůcek už existuje nepřeberné množství. Proč tedy cvičit právě s TRX Rip Trainerem, k čemu je to dobré? Máme pro vás uspokojivou odpověď. Tato pomůcka umožňuje využití jak při cvičení doma a v přírodě, tak při tréninku v tělocvičně. Při cvičení s pákovou tyčí zlepšíte koordinaci a celkovou rovnováhu, zároveň zpevníte střed těla a posílíte svalstvo.

Jak se cvičí s pákovou tyčí?

Přednosti TRX Rip Traineru ocení zvláště zkušenější sportovci. U začátečníků je nezbytný dohled zkušeného trenéra, který dohlédne na správné a bezpečné provádění cviků. S TRX Rip Trainerem lze cvičit sám i ve dvojici. Jde o pomůcku ideální pro tahy, tlaky či úderové a rotační pohyby. Před zahájením cvičení ukotvíte karabinu. Během cvičení pracujete proti síle tahu gumového expanderu
a využíváte hmotnost vlastního těla. Náročnost tréninku závisí na několika faktorech. Jedním z nich je výběr gumového expanderu. Ten existuje v několika zátěžových variantách. Intenzita cvičení se rovněž odvíjí od stylu úchopu pákové tyče, úhlu rotace či vzdálenosti TRX Rip Traineru od místa ukotvení.

Pro koho je cvičení s TRX Rip Trainerem (ne)vhodné?

Cvičit s touto pomůckou může prakticky každý. Výjimku představují osoby se specifickými zdravotními kontraindikacemi, pro které platí omezení silových aktivit. Pro ně není TRX Rip Trainer vhodný. Jde třeba o těhotné ženy či jedince z vyhřezlou ploténkou. Největší oblibě se těší a nejhojněji je TRX Rip Traineru využíván kanoisty, golfisty, hokejisty, tenisty a milovníky bojových sportů, upozorňuje trenér z programu Cvičení Rožnov.

Tento článek vznikl ve spolupráci s Michaelou Karbanovou, autorkou programu TRX Rožnov.