Trvalkové zahrady v Anglii

0
1212

Patříte k milovníkům přírody a zároveň jste pěstiteli okrasných rostlin? V tom případě si dopřejte dovolenou, která nadchne každého zapáleného zahrádkáře. Užijte si cestování po zahradách. Jedinečným zážitkem je kupříkladu návštěva anglických zahrad, jelikož Velká Británie patří ke špičkám v zahradní architektuře. Zážitek z poznání tamní zahradní tvorby vám poslouží jako inspirace k vytvoření vlastní zahrady v anglickém stylu.

Anglické zahrady stojící za vidění

Existuje celá řada míst, která byste si při cestování po zahradách neměli nechat ujít. Některé z unikátních anglických zahrad vám blíže představíme. Pozornost věnujeme zahradám s trvalkovou výsadbou, jelikož trvalky pro svou odolnost i krásu nenechají chladným žádného zahrádkáře.

Great Chalfield Manor

Jedinečným zážitkem je návštěva panství Great Chalfield Manor. Jde o památkově chráněnou oblast, v níž se kromě nádherných anglických zahrad nachází panský dům z 15. století. Zahrady vznikly v letech 1905 až 1912 a jejich návrh vytvořil Alfred Parson. Mimořádnou podívanou zde zažijete během února, kdy se pořádá den věnovaný sněženkám a čemeřicím. Avšak i v ostatních částech roku máte co obdivovat. Kupříkladu na podzim vás zahrady nadchnou specifickou barevností, která vytváří romantickou atmosféru. Navíc vás svou krásou zaujmou nejen trvalky, ale i letničky.

Mottisfont Abbey Gardens

Při svém cestování po zahradách nezapomeňte navštívit také Mottisfont Abbey Gardens. Přestože jsou tamní anglické zahrady známé především růžemi, čeká vás mnohem pestřejší podívaná. Těšit se totiž můžete také na rozličné druhy trvalek a cibulovin. Za zmínku stojí i unikátně pojatá zimní zahrada, v níž se nachází třeba okrasné trávy a keře.

Harewood Gardens

K mimořádným anglickým zahradám patří rovněž Harewood Gardens. Jedná se o více než 100 akrů zahrad, za jejichž zrodem stojí legendární krajinářský architekt Lancelot „Capability“ Brown. Pokocháte se pohledem na rostliny z celého světa. Milovníky trvalek upoutá zvláště rozsáhlý stupňovitě uspořádaný záhon tvořený rozličnými druhy peren. Tento záhon se táhne podél domu. Další jedinečnou podívanou vám poskytne Archery Border neboli Lukostřelecký záhon s exotickými trvalkami. Nádherná je rovněž italská terasa, jíž dominují ledničky a buxus. Po návštěvě Harewood Gardens rozhodně zatoužíte poznat více Brownových výtvorů a cestování po zahradách se stane vaším koníčkem.