Tipy na zdravé vaření ve vaší kuchyni

0
2393

Také se necháte již delší čas unášet na vlně zdravého životního stylu? A patříte zároveň do té skupiny, která došla jen tak daleko, že si ordinuje takovou cestu do práce, která nevede kolem restaurací a stánků s rychlým občerstvením? Tak rádi byste začali jinak, ale potácíte se v podivném meziprostoru, který je pevně vymezen množstvím přečtených článků o tom, jak byste jíst měli, a lednicí plnou toho, co byste rozhodně konzumovat neměli? Pak právě tento článek vám přinese snadné tipy, jak správně začít. Bez výživových poradců a drahých konzultací a nepřeberného množství diet. 

Vše začíná v kuchyni

Ano, začněte jednoduše přímo ve vaší kuchyni. Můžete velmi snadno začít zdravěji vařit a tím pádem i žít. Nemusíte se obávat, že vás to bude stát jmění. Velké věci obvykle sestávají z maličkostí a stejně tak je tomu i v  tomto případě. Vezměte si takový kuchyňský robot, relativně jednoduchá záležitost dokáže zastoupit hned několik dalších kuchyňských přístrojů. A co díky němu zvládnete? Tak třeba fenomén dnešní doby, nejrůznější smoothie a fresh džusy, stačí použít mixér, který je běžnou součástí každého kvalitního robota. Že to není žádné vaření? Pak pojďme k polévkám, polévka je grunt, to vám potvrdí snad každý lékař či výživový poradce. A co propůjčí třeba takové brokolicové polévce krémovou konzistenci? Opět kuchyňský robot. Další jídla a laskominy ze studené kuchyně lze připravovat pomocí sekacích a strouhacích funkcí těchto robotu, není tedy pochyb, že tento kuchyňský velmistr by neměl chybět v žádné kuchyni, ale tím to nekončí.

Chleba jako z pekárny

V rámci zdravé výživy se mnoho z nás snaží vyvarovat bílé mouce, tedy zejména pečivu, které ji obsahuje. Celozrnné pečivo je k dostání jen zřídka, a když už na něj narazíte, odradí vás často cena. Řešením by v tomto případě mohla být domácí pekárna na chleba. Tento prostorově nenáročný přístroj dokáže z připravené směsi vyrobit během několika desítek minut báječný chléb. Není třeba žádného míchání, kynutí a rovnoměrného pečení, jednoduše vše zvládne sám, vy jen nasypete příslušnou směs a přidáte potřebné množství vody. Výsledek vás ohromí, tím si můžete být jisti.

Halogenová trouba – zázrak v kuchyni

Chcete povýšit vaše kulinářské umění na nejvyšší úroveň nejen stran chuti, ale současně také z pohledu zdraví? Pak by ve vaší kuchyňské výbavě rozhodně neměla chybět halogenová trouba. Tato věcička zvládne totiž vařit bez kouře, oleje a tuku a v rekordně krátkém čase. Díky ní můžete vařit, péct, opékat, grilovat, rožnit a dokonce sterilizovat, a to vše s úsporou až 60% energie.

Přestaňte hledat důvody, proč jste ještě nezačali jíst zdravě, a začněte vařit zdravě, doma, ve své kuchyni.