Tílka a trička jsou základem každého šatníku. Jak je vybírat?

0
1982

To, že jsou tílka a trička základem šatníku většiny mužů a žen, je všem známo. Pánská tílka či trička tvoří u mužů velmi často první vrstvu oděvu, u žen je to druhá, pokud počítáme spodní prádlo. Co tím naznačujeme? Zejména to, že právě proto je dobré klást velký důraz na kvalitu tílka.

V první řadě kvalitní materiál

Tílka a trička by měla být na tělo příjemná, je tedy dobré volit materiál s vysokým podílem bavlny. Dalším parametrem je ale také pružnost, to platí zejména pro dámská tílka, protože ženy často preferují vypasované oblečení, které pěkně kopíruje jejich křivky. Elastan by měl být vždy ve správném poměru k bavlně, tílko tak bude stále savé a příjemné na tělo, ale zároveň bude i pružné.

První vrstva je důležitá zejména teď v zimě, kdy zabraňuje rychlému prochladnutí, vrstvení prádla je proto dobré nepodceňovat. Pokud vás čeká delší pobyt venku při teplotě -10 stupňů a méně, pak uděláte dobře, když na tílko obléknete ještě tričko a teprve potom další vrstvy s dlouhým rukávem. Chybu určitě neuděláte s fleece mikinou či podobnou teplou vrstvou, až na ni pak oblékněte zimní bundu.

 

V létě na parádu

V letním čase, který se teď zdá být v nedohlednu, jsou tílka a trička nedílnou součástí běžného outfitu většiny z nás. Pánská tílka vypadají skvěle k džínovým kalhotám či šortkám. Přes tílko lze obléknout trendy košili a nechat ji volně rozepnutou, muž se tak nebude cítit upjatě a pěkně padnoucí tílko dá vyniknout hezké postavě. I dámy rády ukazují své ženské části těla, a právě dámská tílka nebo přilehlá trička jsou tak ideální volbou. Jednobarevná lze jednoduše kombinovat s dalšími kusy oděvu, proto není nikdy na škodu mít jich v šatníku širokou barevnou škálu. Vrací se móda džínových košil a bund, pod ně se náramně hodí právě jednobarevné tílko, například bílá či černá barva jsou jasnou jedničkou a v šatníku je využijete skutečně po celý rok.