Tankpady ochrání nádrž motorky před odřením

0
2156

Kdo vlastní cestovní nebo sportovní motorku, dobře zná po několika týdnech ježdění problém poničené nádrže. Nádrž je odřená od zipu na bundě, případně od tvrdých knoflíků. Řešením, jak nádrž účinně ochránit, přinášejí tankpady. Samolepky s různými motivy jsou vyrobeny z kvalitních materiálů, pevně přilnou na nádrž, ochrání ji a působí stylově. Majitelé chopperů a cruiserů jsou v klidu, protože jejich pozice řízení vsedě za řídítky na nádrž nemá vůbec vliv. Stejně tak jezdci na endurech a offroadových strojích se nad odřenou nádrží vůbec nepozastavují, jelikož k jejich jezdeckému umění patří i nějaké ty škrábance.

Samolepky s rozmanitými motivy

Tankpady jsou vlastně podložky na nádrž. Lepí se na ta místa, která jsou nejvíce vystavena kontaktu s oblečením řidiče. Tedy tam, kde se nádrže dotýkají zipy, knoflíky a další vystouplé části moto oblečení – vesty, bundy či kombinézy. Nejčastěji se tankpady vyrábějí ze silné umělohmotné folie s lesklým povrchovým upravením. Úprava je provedena tak, aby byla co nejvíce praktická, tedy aby po tankpadu přilnuté materiály lépe klouzaly a nebránily jezdcům v pohybu a bezpečném řízení.

Někteří motorkáři vidí v tankpadech i jiné účelné vlastnosti. Třeba že zalomením průhledného plastu na krajích se sluneční paprsky soustředí na nádrž. Ta se více zahřívá a zvyšuje nitronádržový tlak, jenž působí větším tlakem do sacího systému motocyklu, směs je bohatší a stroj lépe jede. Každopádně jsou samolepky velice účelné.

Průhledné a jednobarevné tankpady v jakostním provedením pořídíte za necelých tři sta korun. Kdo chce svou motorku ozvláštnit, respektive nádrž ochránit zajímavou nálepkou, může si připlatit pár desítek korun navíc a koupit si tankpad s vlastním nebo předloženým motivem.